Bad Boys wygrywają Turniej o Puchar Ligi

Bad Boys triumfowali w Turnieju o Puchar Tyskiej Ligi Futsalu, który zakończył sezon 2017/2018. W wielkim finale dość nieoczekiwanie znalazł się beniaminek FCA, który uległ wyżej notowanemu rywalowi 2:6. Dla obu tych drużyn, było to duże osłodzenie świeżo zakończonych rozgrywek. BB nie do końca są zadowoleni z trzeciej lokaty i dzięki zwycięstwu w turnieju, zakończony sezon mimo wszystko mogą zaliczyć do udanych. Z kolei dla FCA sam awans do finału był już sporym sukcesem, dzięki czemu beniaminek zakończył swoje premierowe rozgrywki, z pierwszym pucharem za zajęcie 2 miejsca w Turnieju.

Zawody rozpoczęły się od jednego z dwóch spotkań barażowych. Pojedynek Centrum z FCA został odwołany, ponieważ Ci pierwsi nie zjawili się na hali. W drugim barażu nie było niespodzianki. Jesiony rozgromiły ZET Szpilernię 8:2 i zameldowali się w ćwierćfinale. Tam czekali na nich świeżo upieczeni Mistrzowie – Piwkarzyki. Spotkanie przez całe 30 minut trzymało w napięciu, a górą z niego wyszli Piwosze, którzy wygrali 1:0. W ostatniej minucie arbiter podyktował rzut karny dla Jesion, ale Krzysztof Błasiak wygrał pojedynek z rywalem i obronił uderzenie z 6 metra.

W drugim ćwierćfinale zmierzyli się GKS Futsal Tychy U-18 z Bad Boys. O awansie do najlepszej „czwórki” podobnie jak w poprzednim meczu, zadecydowało jedno trafienie, z którego cieszyli się „Źli Chłopcy” i pierwsza przeszkoda jaką była młodzież GKS-u zostało pokonana.

Po tym spotkaniu nastąpiła 30-minutowa przerwa, podczas, której odbyła się ceremonia zakończenia sezonu ligowego. Zawodnicy odebrali statuetki za indywidualne wyróżnienia, a trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone efektownymi pucharami. Nagrody Fair Play trafiły do Piłkarskich Emerytów (najmniejsza liczba kartek w sezonie) oraz Młodych Wilców za sportową postawę i rozegranie wszystkich meczów, pomimo 19 porażek jakich doznali w zakończonych rozgrywkach.

Ćwierćfinał numer 3 to pojedynek Piłkarskich Emerytów z FCA. Faworytem meczu byli Ci pierwsi, którzy jednak tego dnia zawiedli na całej linii i dość gładko przegrali 1:4. Dwie ostatnie bramki FCA zdobyło do pustej bramki.

Na zakończenie zmagań w 1/4 finału Hapoel Beer Kebab zmierzył się z Matadorem, który w sezonie ligowym dwukrotnie pokonywał HBK. Nie inaczej było i tym razem. Matador potwierdził, że ma patent na ekipę z Bierunia Starego i po raz trzeci okazał się lepszy od wicemistrza wygrywając 3:1

W pierwszym półfinale byliśmy świadkami prawdziwego klasyka, bowiem Piwkarzyki podejmowali Bad Boys. Oba zespoły stanęły na wysokości zadania i zafundowały licznie zebranej publice kawał dobrego futsalu. Ze zwycięstwa i awansu do finału ostatecznie cieszyli się BB, którzy wygrali 2:1.

Drugi półfinał to pojedynek Matadora z FCA. Ci pierwsi po wyeliminowaniu Hapoelu byli zdecydowanym faworytem, jednak ekipa prowadzona przez Adama Wolaka zaprezentowała się podczas niedzielnego turnieju z bardzo dobrej strony i po tym jak odesłali do domu Emerytów, to samo zrobili z Matadorem wygrywając 3:2. Już sam awans do wielkiego finału był dla tego zespołu ogromnym sukcesem.

Finał przebiegał pod dyktando Bad Boysów, którzy kontrolowali przebieg meczu od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatni mecz sezonu 2017/2018 zakończył się pewnym zwycięstwem Boysów 6:2, i chwilę później „Źli Chłopcy” unieśli puchar za zwycięstwo w turnieju zamykającym bieżące rozgrywki.

Królem Strzelców z 4 trafianiami został Damian Pastuszka z FCA. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adriana Szlosarka z Bad Boys, a najlepszym bramkarzem został Andrzej Kawa z FCA.

Równo o godzinie 16:30 sezon 2017/2018 przeszedł do historii.

Jeszcze w tym tygodniu zostanie zakupiona karma dla zwierząt ze zbiórki, która była prowadzona podczas niedzielnego turnieju, a następnie przekazana do schroniska miejskiego w Tychach.