Marcin Bała (The Naturat): celujemy w podium!

Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem. Chcemy po prostu zwyciężać, a co będzie na koniec sezonu - zobaczymy. Podium ? Nie mówimy "nie". O ambicjach na ten sezon, młodym zespole i najtrudniejszym momencie w lidze opowiada Marcin Bała - kapitan The Naturat.

- The Naturat ma ogromne szanse zostać mistrzem półmetka w sezonie 2018/2019. Brałeś pod uwagę taki scenariusz jeszcze dwa miesiące temu ?

Szczerze mówiąc przed rozpoczęciem lig,i liczyłem po cichu, że uda nam się namieszać w rozgrywkach, ale tego, że po 9 kolejkach będziemy liderami absolutnie się nie spodziewałem. Pozostaje się tylko z tego cieszyć. Oby tak dalej!

- Robicie furorę w tym sezonie i z całą pewnością będziecie liczyć się w ostatecznym rozrachunku w walce o mistrzostwo. Jak oceniasz Wasze szanse ?

Myślę, że jeszcze za wcześniej na ocenę naszych szans. Jest to nasz pierwszy sezon w TLF, cały czas uczymy się gry na hali. Uważam, że miejsce na podium dla nas, jako beniaminka będzie świetnym wynikiem.

- Jesteście po 9 meczach w Tyskiej Lidze Futsalu, ale nie ulega wątpliwości, że ten najważniejszy rozegracie w 11 kolejce, w której zmierzycie się z aktualnym mistrzem – Piwkarzykami. Podejdziecie do niego z taką myślą, że może to być jeden z dwóch meczy decydującym o Mistrzostwie ? W końcu w 22 kolejce kończącej sezon ponownie zmierzycie się z Piwoszami.

Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Chcemy go po prostu wygrać i dopisać kolejne 3 pkt. Zdajemy sobie sprawę, że zagramy z aktualnym mistrzem TLF i na pewno nie będziemy w tym meczu faworytem, ale powalczymy i zrobimy wszystko, żeby wyjść z niego zwycięsko.

- Który z dotychczas rozegranych meczów był dla Was najtrudniejszy ?

Mecz z Jesionami. Wynik 10;3 mówi sam za siebie. Zostaliśmy bezwzględnie wypunktowani. Myślę, że taki zimny prysznic się nam przydał, z którego wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość.

- Aktualny sezon jest Waszym premierowym w TLF. Jak oceniasz poziom rozgrywek ?

Poziom rozgrywek jest wysoki. Jest kilka drużyn , które mają w swoich szeregach dobrych technicznie zawodników.

- Nazwę zespołu macie nietuzinkową. Skąd się wzięła ?

Bierzemy często udział w turniejach rozgrywanych na orlikach, gdzie na każdym z nich inaczej się nazywamy. Nie przywiązujemy większej wagi do nazwy, liczy się to co prezentuje się na boisku.

- Widać, że każdy w Waszym zespole ma dużo pojęcia o futbolu i spore umiejętności piłkarskie. Trenujecie na co dzień w klubach czy zespół składa się z zawodników, którzy skończyli regularnie trenować, a futsal traktują jako hobby ?

Mamy bardzo młodą drużynę, większość zespołu bierze udział w amatorskich ligach rozgrywanych na trawie, oraz w turniejach granych na orlikach . Mamy też w drużynie kilku ligowców którzy są naszymi wyróżniającymi się postaciami. Postanowiliśmy w tym roku spróbować swoich sił na hali. Początki były trudne ale z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej.

- W przerwie między rundami zostanie otwarte okno transferowe. Planujecie dokonać korekt w składzie ?

Tak, dokonamy kilka korekt. Chcemy mieć szerszą kadrę, ponieważ bywały mecze w których musieliśmy radzić sobie w 5.

- Na koniec najważniejsze pytanie. Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu w sezonie 2018/2019 zostanie…

Drużyna, która na koniec będzie mieć najwięcej punktów. Mam nadzieję, że będzie nią The Naturat.

- Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w drugiej części sezonu.