Pierwsza porażka Bad Boys

Bad Boys zaznali pierwszej porażki w sezonie, a sposób na lidera znaleźli Piłkarscy Emeryci, którzy pokonali wyżej notowanego rywala 3:2. Samo spotkanie było niezwykle emocjonujące i trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Można rzec, że zaczęło się zgodnie z planem bowiem w 9 minucie faworyci objęli prowadzenie z którego cieszyli się przez 5 minut, ponieważ Emerytom udało się zdobyć wyrównującą bramkę. Remis utrzymywał się do przerwy, a po zmianie stron w 29 i 31 minucie Emeryci wyprowadzili dwie zabójcze kontry i sensacyjnie objęli prowadzenie 3:1. Ostatnie 9 minut to istne oblężenie i zmasowane ataki Bad Boys, którzy nie specjalnie mieli pomysł na rozmontowanie szczelnej defensywy rywala. BB często wymieniali podania i utrzymywali się przy piłce, ale w pewnych momentach a w szczególności po wycofaniu bramkarza skupili się głównie na częstej wymianie podań z których niewiele wynikało. Równo z syreną za sprawą Adama Kwidzińskiego jedynie zmniejszyli rozmiary porażki i sensacja stała się faktem.

Sporo działo się w pojedynku Piwkarzyków z Prawnikami. Wicemistrzowie nie bez problemów sięgnęli po 3 punkty, a ojcem zwycięstwa został Bartosz Rutkowski, którego trzy bramki dały Piwoszom cenne zwycięstwo. Jeszcze w 36 minucie mieliśmy remis 3:3, ale właśnie wtedy popularny "Rutek" wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a chwilę później po wzorowej kontrze Robert Matusz postawił przysłowiową kropkę nad "i". Ostatecznie Piwkarzyki pokonali rywali 5:3 i wobec porażki Boysów, zmniejszyli do nich stratę punktową do 3 oczek.

W meczu, który rozpoczął 10 kolejkę, Hapoel Beer Kebab zdemolował wręcz Jesiony wygrywając aż 8:0. Wynik jest dość zaskakujący, bowiem po wzmocnieniach jakie dokonała ekipa Jesion, mogłoby się wydawać, że kryzys mają już za sobą. Ekipa z Bierunia Starego festiwal strzelecki rozpoczęła już w 3 sekundzie, a autorem najszybszego gola w Tyskiej Lidze Futsalu został Dawid Neugebauer. Trudno sobie wyobrazić, a w przyszłości ten rekord mógł zostać pobity.

Ostatni mecz pomiędzy Multi Polymers z Magną Formpol nie doszedł do skutku. Niestety popularni "Polymersi" nie stawili się na mecz i zostali ukarani walkowerem.

Już jutro kolejne emocje! Zaczynamy punktualnie o 9:00.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Tyskiej Ligi Futsalu na halę.