Pierwsze zwycięstwo Oszołomów

W sobotę na hali przy Piłsudskiego wydarzyło się bardzo dużo, ale wobec pierwszego w historii zwycięstwa Oszołomów wszystko schodzi na drugi plan. 16 października to data, która na stałe zapisze się w historii tego zespołu. Przypomnijmy, że miniony sezon zakończyli na ostatnim miejscu notując aż 12 porażek. Bieżące rozgrywki rozpoczęli bardzo obiecująco i w zasadzie tylko kwestią czasu było kiedy w końcu zapunktują. No i stało się! W 4 kolejce ograli lidera 2 ligi - Bieruńskich Grajków 3:1 i ich pierwsza zdobycz punktowa stała się faktem. Na słowa uznania zasługuje cały zespół, ale na pierwszy plan wysuwają się strzelcy bramek czyli Marek Feluś,Łukasz Czembor oraz Damian Hyba, ale do ojców sukcesu bez dwóch zdań należy dołączyć również bramkarza czyli Dawida Bugno, który rozegrał fenomenalne zawody.

Oszołomy zostali w końcu nagrodzeni za swój upór i wytrwałość, ale również za to, że pomimo tragicznego w ich wykonaniu poprzedniego sezonu - nie wywiesili białej flagi. Wręcz przeciwnie z podniesionym czołem przystąpili do swojego drugiego startu w TLF i w końcu doczekali się wymarzonego zwycięstwa. Brawo Panowie!

W cieniu tego drugoligowego starcia bardzo dużo ciekawego wydarzyło się w 1 lidze. W meczu otwarcia 4 kolejki La Zabawa łatwo, szybko i przyjemnie ograła Adwokatów Śląsk 4:0. Pierwsza połowa to całkowita dominacja Mistrzów, którzy za sprawą Adriana Szlosarka prowadzili w tym meczu już od 17 sekundy. Później dwa trafienia dołożył Bartek Rutkowski oraz jedno Michał Janik i drugą połowę La Zabawa mogła zagrać "na chodzonego" spokojnie dowożąc wynik do końca. Posłuchajcie wypowiedzi zawodników obu drużyn

W starciu dwóch beniaminków górą From UA. Zespół z Ukrainy wygrał z Kamratami z Wembleya 3:2, ale cały mecz był wyrównany od początku do końca, a o końcowym sukcesie zadecydowały niuanse. Szczęście tego dnia było po stronie From UA i to oni dopisali na swoje konto cenne 3 oczka dzięki, którym umocnili się na 4 miejscu w tabeli.

W spotkaniu, które słusznie określono "Zmierzchem Tytanów" Bad Boys pokonali Piwkarzyków 4:3. Najjaśniejszym Tytanem tego dnia był Profesor Piotr Myszor, który zaaplikował rywalom w pierwszej połowie 3 bramki i to właśnie w głównej mierze dzięki niemu "Źli Chłopcy" wygrali to spotkanie. Jedno trafienie dołożył jeszcze wracający po kontuzji Norbert Stworzyjan. Piwkarzy tego dnia stać było natomiast jedynie na trzy trafienia. Ostatnie minuty to gra z wycofanym bramkarzem jednak Piwkarzyki robili to zdecydowanie za wolno, czytelnie i przede wszystkim - niedokładnie.

W ostatnim meczu soboty na parkiet wybiegli Piłkarscy Emeryci oraz The Naturat. O tym, że to spotkanie będzie prowadzone pod dyktando The Naturatu było wiadome od samego początku i rzeczywiście tak było. Pierwsze skrzypce w ekipie wicemistrzów TLF grał znakomity Nicolas Decarli, który jest tym samym pierwszym brazyljczykiem w historii naszej ligi. Ponad przecięte umiejętności tego zawodnika były aż nadto widoczne i jeśli gracz The Naturatu będzie regularnie  pojawiał się na meczach swojego zespołu to będzie jednym z kandydatów do zdobycia Złotej Piłki w tym sezonie.

Jeżeli chodzi o sam przebieg spotkania to The Naturat już po 9 minutach zgodnie z planem prowadził 2:0. W tym momencie prawdopodobnie wszyscy (no może poza Emerytami) zgromadzeni na hali spodziewali się kolejnych bramek wicemistrzów TLF. Piłkarscy Emeryci znani są jednak ze swojej zadziorności, którą pokazali p oraz kolejny w sobotę. Pomimo, że to The Naturat miał przytłaczającą przewagę to Emerytom udało się tego dnia zdobyć dwa gole i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Po 4 kolejkach liderem TLF pozostała La Zabawa (10 punktów). Na 2 miejsce awansowali Bad Boys (7 punktów), a podium uzupełniają Piwkarzyki (również 7 punktów). Z kolei na przeciwległym biegunie na miejscach spadkowych dość niespodziewanie Adwokaci oraz Kamraci (oba zespoły mają na swoim koncie po 2 punkty)

Aktualną tabelę 1 i 2 ligi znajdziecie >>TUTAJ<<

A już jutro punktualnie  o godzinie 14:00 premierowy odcinek CAFE FUTSAL. Startujemy punktualnie o godzinie 14:00. Zapraszamy przed smartfony i tablety!