Surowe kary dla Matadora

W 30 minucie meczu ATP Matador '98 - The Naturat, sędzia przerwał spotkanie z powodu skandalicznego zachowania zawodników drużyny Matadora, którzy zaatakowali arbitra prowadzącego zawody. W związku z tym na zespół Matadora i jego zawodników zostają nałożone następujące kary.

1. ATP Matador '98 zostaje ukarany odjęciem 7 punktów w ligowej tabeli.

2. ATP Matador '98 zostaje ukarany karą grzywny w wysokości 100zł, które zostaną przekazane na cel charytatywny. Zespół musi uiścić wpłatę przed Turniejem o Puchar Ligi. W przeciwnym razie zostanie wykluczony z Turnieju kończącego sezon.

3. Mateusz Krajewski, za atak na sędziego i naruszenie jego nietykalności, zostaje dożywotnio zdyskwalifikowany z rozgrywek Tyskiej Ligi Futsalu

4. Paweł Myszor, za notoryczne dopuszczanie się niesportowego zachowania w stosunku do sędziów zostaje zawieszony do końca sezonu 2018/2019

5. Rafał Sokołowski za wybitnie niesportowe zachowanie podczas meczu z The Naturat zostaje zawieszony na 3 kolejki

6. Łukasz Sobala za wybitnie niesportowe zachowanie podczas meczu z The Naturat zostaje zawieszony na 3 kolejki

W meczu Bad Boys z Hapoelem Beer Kebab czerwoną kartką został ukarany Kamil Dworakowski (HBK), który za niesportowe zachowanie zostaje zawieszony na 3 kolejki.

Po incydentach jakie miały miejsce w przedświątecznej kolejce, zostają zaostrzone kary, które będą egzekwowane w następnych spotkaniach. W przypadku kolejnych ataków na sędziów, organizator będzie surowo karał zawodników nie potrafiących zachowywać się na obiekcie sportowym, który ma służyć do gry w piłkę, a nie wyładowywania swoich frustracji. Dożywotne zawieszenia oraz zawieszenia do końca sezonu staną się na porządku dziennym. Z powodu kilku jednostek, nie mogą cierpieć pozostałe zespoły chcące w sportowej atmosferze rywalizować na parkiecie.