Hit 4 kolejki!

Po dwóch tygodniach przerwy wracamy na parkiet przy Piłsudskiego. Powrót ten będzie miał jednak gorzki smak, bowiem ze względu na restrykcje związane z COVID-19 mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności co bez dwóch zdań wpłynie na atmosferę rozgrywanych spotkań. Musimy jednak sobie z tym poradzić i przede wszystkim cieszyć się z tego, że w ogóle gramy.

W najbliższy weekend na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się jeden pojedynek, a mamy tu na myśli starcie dwóch najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa czyli La Zabawa Club de Futbol vs The Naturat. Na parkiecie (chciałoby się napisać – zobaczymy, ale niestety musimy użyć wyrażenia „wystąpi”) plejada gwiazd tyskiego futsalu. Obie ekipy naszpikowane są wręcz zawodnikami najwyższej klasy, a to oznacza, że pojedynek na pewno będzie stał na ekstraklasowym poziomie. Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 16:00.

W sobotę zostaną rozegrane tylko 4 spotkania, ale ten dzień zapowiada się również emocjonująco. O Godzinie 9:00 starcie dwukrotnych Mistrzów TLF. Pierwszego oraz tego aktualnego czyli Pod Jesionami kontra Piwkarzyki. To będzie starcie zespołów, które śmiało możemy określić „starymi wyjadaczami”. Kto okaże się hmmm…. może nie bardziej stary, ale skuteczniejszy? Przekonamy się w sobotnie przedpołudnie.

Po tym meczu na parkiet wybiegnie aktualny lider Robimy Remonty TLF czyli FC Dallas. Popularnych „Dallasów” czeka bardzo trudna przeprawa, bowiem staną oni „oko w oko” z… The Naturatem, a to oznacza, że ten zespół w nadchodzący weekend zmierzy się dwoma największymi rywalami w wyścigu po mistrzowski tytuł. W niedzielę wieczorem poznamy zatem odpowiedź, na co w tym sezonie stać będzie La Zabawę, The Naturat i FC Dallas.

Z kilku powodów warty odnotowania jest również niedzielny pojedynek Jesion z Piłkarskimi Emerytami. Najważniejszy to taki, że na parkiet wybiegną dwa najbardziej doświadczone zespoły, które w lidze grają 11 rok z rzędu. Po drugie obie te ekipy zmierzyły się w finale ostatniego TLF CUP, w którym to Emeryci zapewnili sobie zwycięstwo dosłownie na 15 sekund przed końcową syreną, a więc żądza rewanżu w Jesionach gwarantowana. No i po trzecie w końcu dla Piłkarskich Emerytów będzie to ligowy debiut w sezonie 2020/2021, ponieważ poza meczem o Superpuchar nie rozegrali oni jeszcze ani jednego meczu o ligowe punkty. Pierwszy gwizdek sędziego w niedzielę o godzinie 17:00.

Na koniec chciałoby się napisać – „Zapowiada się bardzo emocjonujący weekend na hali przy al. Piłsudskiego 20, dlatego też gorąco zapraszamy na trybuny wszystkich kibiców i sympatyków TLF”. Niestety takie zdanie póki co musimy jednak zapisać i schować w redakcyjnym dokumencie….

SOBOTA 17.10.2020 3 KOLEJKA:

8:00 Luz Blues Team - La Zabawa

9:00 Piwkarzyki - Pod Jesionami

10:00 The Naturat - FC Dallas

11:00 Tichau Futsal Club - GKS Futsal Tychy U-19

NIEDZIELA 18.10.2020 4 KOLEJKA:

15:00 GKS Futsal Tychy U-19 - Bad Boys

16:00 La Zabawa - The Naturat