Druga okazja do poznania Mistrza

W niedzielę po raz drugi w tym sezonie pojawi się możliwość wyłonienia najlepszego zespołu 10 edycji TLF z tą jednak różnicą, że przed dwoma tygodniami przed tą szansą stanęli Bad Boys, a teraz mistrzostwo zapewnić sobie mogą Piwkarzyki. Aby tak się się stało muszą zostać spełnione (tylko i aż) dwa warunki:

1. Piłkarscy Emeryci muszą urwać punkty Boysom (wystarczy remis)
  2. Piwkarzyki muszą wygrać z Prawnikami.

Jeśli w niedzielę wieczorem, te dwa scenariusze staną się faktem, tytuł mistrzowski po roku przerwy wróci do rąk Piwoszy i to oni będą świętować swoje drugie w historii mistrzostwo Tyskiej Ligi Futsalu.

Dwa wymienione pojedynki zapowiadają się arcy ciekawie, ale na pierwszy plan wysuwa się mecz Prawników z Piwkarzykami czyli pojedynek super strzeleckiego duetu Różycki & Kocztorz vs mur nie do przebicia jakim w ostatnim czasie jest szczelna defensywa Piwoszy, ze znakomitym w tym sezonie Krzysztofem Błasiakiem na czele. Popularny Blacha od 160 minut nie wyciągał piłki z siatki co prawdopodobnie jest rekordem w historii TLF. Zatrzymać wyżej wymieniony duet będzie jednak bardzo ciężko, bowiem obaj zawodnicy Prawników zdobyli w sumie aż 51 bramek w tym sezonie. To dobitnie pokazuje nieprawdopodobną siłę ofensywną tych zawodników. Początek meczu, który może okazać się historyczny dla Piwkarzyków punktualnie o 18:30.

Aby jednak Piwosze do swojego spotkania podeszli z możliwością zdobycia tytułu, godzinę wcześniej przynajmniej remisem musiałoby zakończyć się starcie Bad Boys z Piłkarskimi Emerytami. Źli Chłopcy na pewno mają jeszcze w pamięci porażkę 2:3 z Emerytami i do tego meczu wyjdą podwójnie zmobilizowani. Zwycięstwo w tym meczu będzie dla nich oznaczało, że sprawę mistrzostwa w dalszym ciągu będą mieli we własnych nogach, rękach i głowach, ponieważ w przypadku wygranej Piwkarzyków nad Prawnikami, nadal będą tracić do rywala 2 oczka. Taki scenariusz spowoduje, że w ostatniej kolejce sezonu 2019/2020 dojdzie do bezpośredniego meczu o mistrzostwo Tyskiej Ligi Futsalu.

W grupie słabszej natomiast Magna Formpol zmierzy się z Multi Polymers, a Jesiony z Hapoelem. W przypadku zwycięstwa Jesion, sytuacja HBK mocno się skomplikuje, ponieważ ich przewaga nad Jesionami stopnieje zaledwie do 2 punktów. Start ekipy z Bierunia Starego w TLF CUP nie jest jeszcze przesądzony, także to spotkanie wcale nie jest meczem o pietruszkę.

Niedzielne popołudnie z Tyską Ligą Futsalu rozpoczynamy punktualnie o 16:00. Zapraszamy na halę!

Poniżej harmonogram gier:

16:00 Magna Formpol - Multi Polymers