Hapoel bije Mistrza, koniec serii Piwkarzyków!

To była bardzo emocjonująca niedziela, podczas której miało miejsce sporo istotnych wydarzeń. Pierwszoplanowym bez dwóch zdań było zwycięstwo beniaminka czyli Hapoelu Beer Kebab nad aktualnym Mistrzem ligi - Jesionami. Ekipa z Bierunia Starego jest "Czarnym Koniem" rozgrywek, a pokonanie w tym sezonie m.in. Bad Boysów, a ostatnio Jesion stawia ich w gronie faworytów do wygrania ligi w sezonie 2017/2018.

Spotkanie HBK z Jesionami z całą pewnością mogło zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców futsalu. Oba zespoły stanęły na wysokości zadania tworząc kapitalne widowisko. Najważniejsza dla losów meczu akcja odbyła się w 18 minucie pierwszej połowy. Właśnie wtedy Kamil Ingram dał prowadzenie Hapoelowi. Wynik 1:0 utrzymywał się do 35 minuty w której Jesiony zdecydowały się na wycofanie bramkarza. Manewr ten przyniósł jednak odwrotny od oczekiwanego efekt. Hapoel w odstępie 70 sekund zdobył trzy bramki i zwycięstwo beniaminka było niezagrożone. Jesiony tego dnia stać było tylko na jedno trafienie i ostatecznie HBK wygrał to spotkanie 4:1.

Drugim istotnym wydarzeniem 7 kolejki była przerwana seria Piwkarzyków bez straty gola. Piwosze w meczu z Centrum pierwszą bramkę stracili w 12 minucie, a serię 185 minut czystego konta przerwał nie kto inny jak Michał Kasprzak czyli lider klasyfikacji strzelców TLF. Ekipa Centrum nie sprostała jednak aktualnemu liderowi przegrywając 3:4. Na siedem meczy, aż cztery Centrum przegrało w tym sezonie zaledwie jedną bramką...

W spotkaniu dwóch beniaminków czyli Młodych Wilców z FCA górą Ci drudzy, którzy zasłużenie wygrali 5:2. Komplet punktów w tym meczu pozwolił ekipie Adama Wolaka awansować na 7 miejsce w tabeli, z kolei Młodzi Wilcy cały czas pozostają bez zdobyczy punktowej.

W ostatnim meczu 7 kolejki padł rzadko spotykany na futsalowych parkietach - bezbramkowy remis. Z takiego rezultatu z całą pewnością nie są zadowoleni ani Bad Boys'i ani Piłkarscy Emeryci. Oba zespoły spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań zajmując odpowiednio 5 i 10 miejsce.

Mecz pomiędzy GKS-em Futsal Tychy U-18, a Matadorem został przełożony.

Teraz w rozgrywkach nastąpi 2-tygodniowa przerwa, a zespoły do rywalizacji w Tyskiej Lidze Futsalu wrócą w weekend 25-26 listopada. Podczas 8 kolejki dojdzie do meczu na szczycie czyli pojedynku lidera - Piwkarzyków, z wiceliderem - Hapoelem Beer Kebab!