Jutro kończymy sezon zasadniczy

Już jutro zostanie rozegrana ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, po której tabela zostanie podzielona na pół, a wszystkie zespoły rozegrają dodatkową finałową rundę. Przed 14 serią gier mamy już bardzo mało niewiadomych. Zacznijmy od grupy mistrzowskiej. W niej pewni gry są już Bad Boys, Piwkarzyki i Prawnicy. Bardzo blisko pierwszej czwórki są Piłkarscy Emeryci, którym brakuje dosłownie jednego oczka lub straty punktów przez MAGNĘ FORMPOL w jednym z dwóch spotkań jakie rozegrają w niedzielę.

W grupie słabszej praktycznie wszystko jest już jasne, a spotkania w niej będą przysłowiowymi meczami o pietruszkę. Multi Polymers całkowicie straciło szanse na grę w TLF CUP, a strata Jesion do Hapoelu i Formpolu jest tak duża, że aby zagwarantować sobie grę w turnieju kończącym sezon oba te zespoły potrzebują w 4 ostatnich meczach sezonu zaledwie 3 punktów.

W niedzielę odbędzie się kilka szlagierowych spotkań. Zaczniemy od zaległości z poprzedniego weekendu czyli starcia Bad Boys z Magną Formpol. Dla Złych Chłopców rozpoczęła się już decydująca batalia o mistrzostwo, z kolei Magna mając jeszcze matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, z całą pewnością będzie chciała ją wykorzystać.

W drugim meczu dnia derby Tyskiej Ligi Futsalu czyli elektryzujący pojedynek Piwkarzyków z Piłkarskimi Emerytami. Od kilku sezonów Emeryci nie potrafią znaleźć sposobu na Piwoszy, jednak po pokonaniu Boysów, PE wyjdą na parkiet z dużo większą pewnością siebie. Piwkarzyki natomiast chcąc liczyć się w walce o mistrzostwo nie mogą pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów.

Trzeci niezwykle emocjonujący mecz jaki przed nami to rywalizacja Formpolu z Prawnikami. Zespół Michała Różyckiego sensacyjnie, ale trzeba to podkreślić – w pełni zasłużenie znalazł się w grupie mistrzowskiej i ma ogromne szanse na zakończenie sezonu na podium. W przypadku dobrych dla tej ekipy rozstrzygnięć w innych meczach, może okazać się, że przed rundą finałową mogą oni liczyć się nawet w walce o… mistrzostwo!

Wieczorem dwa ostatnie mecze 14 serii gier. O 19:00 Bad Boys zmierzą się z grającym już tylko o honor Hapoelem Beer Kebab. Fakt, że HBK gra już praktycznie o nic, wcale nie oznacza, że ekipa Grzegorza Migdała odda ten mecz bez walki. Znając charakter zespołu z Bierunia Starego, można być pewnym, że zawodnicy HBK będą chcieli sprawić niespodziankę, pokonując wyżej notowanego rywala.

Na zakończenie niedzielnych zmagań pojedynek zespołów zamykających tabelę. Dwukrotny mistrz TLF - Jesiony zagrają w towarzyskim już meczu z Multi Polymers.

Niedzielne popołudnie zapowiada się niezwykle emocjonująco, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich sympatyków TLF do przybycia na halę przy al. Piłsudskiego 20. Startujemy punktualnie o 16:30

Poniżej harmonogram gier:

16:30 Magna Formpol - Bad Boys (zaległy z 12 kolejki)

17:20 Piłkarscy Emeryci - Piwkarzyki

18:10 Prawnicy - Magna Formpol