Podsumowanie 2021 roku

2021 rok był bardzo specyficzny nie tylko na całym świecie, ale również w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu. Oto co wydarzyło się w naszej lidze przedstawiamy Wam dzisiaj w pigułce.

STYCZEŃ

• Trwa przerwa w rozgrywkach sezonu 2020/2021. Kilka dni wcześniej La Zabawa pokonuje FC Dallas 3:2 i zostaje Mistrzem półmetka 11 edycji
  • Akcja charytatywna „Patrol Maciusia – razem wygramy ten mecz” zostaje wybrana wydarzeniem 2020 roku uzyskując 62% głosów.

LUTY

• Cały czas trwa ogólnopolski lockdown w trakcie którego zawieszone są wszystkie amatorskie rozgrywki w kraju (w tym najlepsza liga świata – TLF). Organizatorzy, zawodnicy i kibice czekają na decyzję Rządu
  • Kierownicy wszystkich drużyn otrzymują komunikat mówiący o ewentualnym dokończeniu sezonu w skróconej wersji. Przerwa w rozgrywkach trwa już drugi miesiąc

MARZEC

• La Zabawa Club de Futbol została nowym Mistrzem Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. W związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek spowodowanym obostrzeniami związanymi z COViD-19, Organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2020/2021 i przyjęciu rezultatów z 1 rundy jako ostateczne. Jako, że po pierwszej serii gier to właśnie La Zabawa uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli to ten zespół w minioną niedzielę został ogłoszony Mistrzem TLF. Drugie miejsce przypadło The Naturatowi, a trzecie FC Dallas. Ciekawostką jest fakt, że te trzy zespoły występowały w roli beniaminków.
  • Bartek Rutkowski został Królem Strzelców w sezonie 2020/2021. Zawodnik La Zabawy w sumie zdobył aż 30 bramek i w związku z przedwczesnym zakończeniem 11 edycji został zwycięzcą wyścigu po koronę Króla Strzelców.
  • Najlepszym Bramkarzem Ligi zostaje wybrany Krzysztof Pieczonka (FC Dallas)
  • Najlepszym Zawodnikiem Ligi zostaje wybrany Bartek Rutkowski (La Zabawa)

KWIECIEŃ

• Po informacji związanej z zakończeniem sezonu ligowego wszyscy nadal liczymy na rozegranie turnieju TLF CUP. Niestety na początku kwietnia zapada decyzja o całkowitym zakończeniu rozgrywek i ostatecznie turniej nie zostaje rozegrany.
  • Ceremonia zakończenia sezonu 2020/2021 odbywa się na hali, a uczestniczą w niej wyłącznie przedstawiciele nagradzanych drużyn. Transmisję można śledzić na żywo na kanale GKS Futsal Tychy na YT.
  • Zapada decyzja o tym, że w meczu o Superpuchar TLF w sezonie 21/22 zagrają La Zabawa z The Naturatem

MAJ

• Ruszają zapisy do turnieju ‘EURO 2020’, który będzie rozegrany na Orliku w Kompleksie Sportowym – Paprocany.

CZERWIEC

• Zespół No Name Team z Katowic wygrywa EURO 2020 organizowane w Tychach przez Tyską Ligę Futsalu. Ekipie tej w drodze losowania przypadła gra w barwach… Polski! Niestety to nie był dobry omen dla naszej prawdziwej Kadry, która EURO skończyła już na fazie grupowej.

CZERWIEC

• Odpoczywamy

LIPIEC

• Reprezentacja Dream Team TLF (podobnie jak przed rokiem) zajmuje 3 miejsce w turnieju Beach Soccera, który odbył się w Pszczynie.

SIERPIEŃ

• Ruszają zapisy do 12 edycji TLF. Jako pierwsi formalności wypełniają Luz Blues Team i meldują się do gry w sezonie 21/22.

WRZESIEŃ

• KS Pampeluna ’06 jako ostatnia dołącza do grona drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek. W sumie zostało przyjętych aż 16 drużyn
  • 6 drużyn startuje w turnieju barażowym o prawo gry w 1 lidze. Ostatecznie awans wywalczyli: Pod Jesionami, Kamraci z Wembley'a i From UA.
  • W meczu o Superpuchar TLF The Naturat pokonuje La Zabawę 4:2. To pierwsza porażka La Zabawy w historii ich występów w TLF odniesiona przy Piłsudskiego 20.
  • Konrad Pipia (The Naturat) zostaje wybrany najgłośniejszym i najbardziej wartościowym transferem letniego okienka.

PAŹDZIERNIK

• Rusza 12 edycja Najlepszej Ligi Świata. Po raz pierwszy w historii drużyny zostają podzielone na dwie ligi (w 1 lidze – 10 drużyn ; w 2 lidze – 6 drużyn). Poza walką o mistrzostwo i medale, gra toczyć się zatem będzie o utrzymanie i awans. W meczu otwarcia Jesiony sensacyjnie pokonują The Naturat 4:3.
  • Po 15 porażkach z rzędu, swoje pierwsze (historyczne) zwycięstwo odnoszą Oszołomy, którzy pokonali Bieruńskich Grajków 3:1
  • 17 października zostaje wyemitowany 9 odcinek „Cafe Futsal TLF na żywo”. Nadajemy prosto z hali przy Piłsudskiego, gdzie rozgrywane są mecze TLF.

LISTOPAD

• Rozpoczynamy charytatywny challenge w trakcie którego udaje nam się uzbierać nieprawdopodobną kwotę w wysokości 11.660zł, która w całości zasiliła konto fundacji – SięPomaga.
  • The Naturat wygrywa turniej amatorów organizowany przez MOSiR Tychy
  • Nad ranem 29 listopada dociera do nas tragiczna informacja o śmierci Sabriny na leczenie której trwała zbiórka w trakcie trwania challenge’u.

GRUDZIEŃ

• Program „Cafe Futsal TLF na żywo” znajduje swój prawdziwy dom, a został nim pub PRZEJDŹMY NA TY. 10 odcinek zostaje wyemitowany prosto z pubu z udziałem publiczności, a gościem specjalnym jest Marcin Held – reprezentant Polski w mieszanych sztukach walki, mający za sobą występy w UFC, czyli największej organizacji na świecie.
  • Rok 2021 kończymy meczem Piwkarzyków z La Zabawą. Pojedynek dwóch ostatnich Mistrzów TLF kończy się remisem 1:1