Święto Tyskiej Ligi Futsalu

Najbliższa niedziela będzie świętem Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. Najpierw od samego rana, bo już od godziny 8:30, aż do 15:00 wszystkie zespoły będą rywalizowały o ligowe punkty, a godzinę później rozpoczniemy 11 odcinek CAFE FUTSAL TLF na żywo w którym gościem specjalnym będzie Dorota Hałatek.

Zacznijmy od grania. W niedzielę rozegramy 10 kolejkę w 2 lidze i 13 kolejkę w elicie. Na niższym szczeblu w weekend zakończymy drugą rundę (w 2 lidze zespoły rozgrywają 3 rundy – przyp. red.), która na pewno nie da jeszcze odpowiedzi na to, które dwa zespoły będą najbliżej awansu w tym sezonie. Co prawda Bieruńskie Grajki i Antrax mają nieznaczną przewagę nad resztą stawki, ale wystarczą dwa potknięcia, aby znaleźć się „pod kreską” gwarantującą promocję gry na wyższym szczeblu w sezonie 22/23. Ekipa z Bierunia tego dnia zmierzy się z Pampeluną (12:40), a Antrax z zawsze groźnym Luz Blues Team’em (11:50).

Jednak nie te dwa mecze elektryzują najbardziej, ale derbowe starcie „osiedla A” czyli spotkanie Oszołomów z ‘A’msterdamem Duet Team. W pierwszej rundzie Ci pierwsi gładko ograli drugich 5:0, ale zespół Amsterdamu z tygodnia na tydzień zbiera coraz większe ligowe doświadczenie i na pewno będzie coraz groźniejszy dla swoich rywali. Na parkiecie przyjaźni nie będzie, ale po meczu spotkanie zawodników obu drużyn w jednej z dwóch ulubionych klubokawiarni w asyście złotego trunku – gwarantowane.

W 1 lidze również kilka ciekawych spotkań. O 10:10 starcie, które elektryzować będzie nawet w kolejnym wieku czyli Piwkarzyki vs Bad Boys, kiedy to na parkiecie rywalizować będą synowie dzisiejszych zawodników. Gdyby połączyć zdobyte trofea w TLF obu tych ekip to mało która gablota byłaby stanie utrzymać ten ciężar. Dzisiaj obie te drużyny lata świetności mają już za sobą, ale ich pojedynki w dalszym ciągu są miłe i przyjemne dla oka. Z pewnością nie inaczej będzie i tym razem.

O 13:30 bardzo ważny mecz dla drużyn walczących o utrzymanie. Dzisiaj już wiemy, że walka o „być, albo nie być” w 1 lidze rozegra się pomiędzy Kamratami, Emerytami, From UA i Jesionami. I właśnie dwa z czterech tych zespołów zmierzą się w niedzielę w bezpośrednim meczu. Mowa tu oczywiście o Kamratach i From UA. Te ekipy dzieli tak mała różnica punktów w tabeli, że nie sposób dzisiaj przewidzieć jakie rozstrzygnięcie padnie w niedzielę.

A na zakończenie sportowej rywalizacji o 14:20 bardzo trudne zadanie przed La Zabawą. Ich przeciwnikiem będą Adwokaci Śląsk, którzy po bardzo słabym początku sezonu (kiedy to zajmowali nawet ostatnie miejsce w tabeli) dzisiaj głośno pukają do bram za którymi kryją się medale i podium. Z kolei obrońcy tytułu konsekwentnie budują przewagę nad resztą stawki i jeśli w 13 kolejce pokonają Adwokatów, to praktycznie jedną nogą będą już za bramą z napisem „Mistrz sezonu 21/22”.

Po emocjach na parkiecie błyskawicznie przeniesiemy się do pubu PRZEJDŹMY NA TY, gdzie wyemitujemy 11 odcinek CAFE FUTSAL TLF. Gościem specjalnym będzie tyszanka – Dorota Hałatek, która ma na swoim koncie Mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz występy w młodzieżowej Reprezentacji Polski i w Lidze Mistrzyń. Lepszej reklamy nie musimy robić

W programie udział wezmą również Maciej Kocztorz z Adwokatów i Jakub Spernadel z Kamratów z którymi omówimy rozegraną parę godzin wcześniej kolejkę oraz wszystko to co związane jest z bieżącymi rozgrywkami TLF. Kogo zabraknie w pubie PRZEJDŹMY NA TY standardowo zapraszamy na transmisję on-line, która będzie przeprowadzona na kanale GKS Futsal Tychy na YouTube. Oto link do transmisji >>TUTAJ<<

Poniżej harmonogram gier:

Mecz