Wyścig po koronę Króla Strzelców

W cieniu walki o mistrzowski tytuł, trwa wyścig o koronę Króla Strzelców w sezonie 2018/2019. Najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tej statuetki jest Michał Różycki z Matadora, który z 20-ma trafieniami przewodzi w tej klasyfikacji. Jeszcze parę tygodni temu, pewniakiem do końcowego triumfu wydawał się Mateusz Zamojda z Piwkarzyków, jednak popularny "Zamek", od początku roku wystąpił zaledwie tylko w jednym meczu, a ostatni raz na listę strzelców wpisał się... 9 grudnia!

Michał Różycki z całą pewnością ma ogromną chrapkę na zdobycie korony Króla Strzelców, bowiem przed rokiem stoczył pasjonującą walkę o to trofeum ze swoim kolegą z drużyny - Michałem Michalakiem! Ostatecznie na finiszu lepszy okazał się "Buben", który z 23 bramkami wyprzedził "Pchełę" o 4 trafienia.

Dziś najpoważniejszymi rywalami Michała Różyckiego (20 goli) są wspomniany już Mateusz Zamojda oraz najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu - Grzegorz Migdał z Hapoelu. Obaj mają na swoim koncie po 15 trafień.

O tym, kto podczas Turnieju o Puchar Ligi wzniesie to indywidualne trofeum, zadecydują trzy ostatnie kolejki, które pozostały do rozegrania w tym sezonie.

Wszyscy strzelcy bramek w sezonie 2018/2019 do obejrzenia >>TUTAJ<<