Zadecyduje ostatnia kolejka

Zgodnie z przypuszczeniami dopiero ostatnia kolejka wyłoni Mistrza Tyskiej Ligi Futsalu. W najważniejszym meczu sezonu Piwkarzyki zremisowali z The Naturatem 1:1 i aby obronić tytuł, muszą nie tylko pokonać w ostatniej kolejce Jesiony, ale liczyć również na wpadkę beniaminka, który zmierzy się z Hapoelem Beer Kebab. Samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i nie zawiodło licznie zgromadzonej publiki. Do przerwy prowadził beniaminek, jednak po zmianie stron inicjatywę przejęli obrońcy tytułu, efektem czego była wyrównująca bramka z 32 minuty. W 36 minucie Piwkarzyki postawili wszystko na jedną kartę i zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem. Piłki meczowej na 10 sekund przed końcową syreną nie wykorzystał Kamil Bezak, który przegrał pojedynek "oko w oko" z Michałem Bałą. Remis 1:1 oznacza, że The Naturat wszystko ma swoich głowach i nogach. Aby sensacyjnie sięgnąć po tytuł muszą pokonać Hapoel. Porażka lub remis w przypadku zwycięstwa Piwkarzyków nad Jesionami spowoduje, że to Piwosze będą cieszyć się z obrony tytułu.

W minionej kolejce dość sensacyjnie brązowe medale zapewnili sobie Piłkarscy Emeryci. Wszystko dlatego, żę w zaległym spotkaniu Bad Boys przegrali z Jesionami 1:2, a następnie Emeryci w bezpośrednim starciu z Jesionami, którego stawką było 3 miejsce wygrali 3:2. Decydująca dla losów spotkania okazała się 19 minuta w której Piotr Anderwald rękoma interweniował poza polem karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę. Emeryci wykorzystali 2-minutową grę w przewadze oraz fakt, że Jesiony tego dnia dysponowali okrojonym składem i drugą połowę zagrali bez żadnego zmiennika.

Dla Piłkarskich Emerytów to największy sukces w 9-letniej historii klubu. Ten wynik jest na tyle zaskakujący, że PE przez praktycznie cały sezon zajmowali 4-5 miejsce, jednak ich dobra postawa w rundzie rewanżowej i słabsza postawa rywali w bezpośredniej walce o podium, spowodowała, że to właśnie Emeryci po końcowej syrenie mogli cieszyć się z historycznego sukcesu.

Więcej o ostatniej kolejce Tyskiej Ligi Futsalu przeczytacie na stronie Oficjalnego Patrona Medialnego TLF www.tyskiflesz.pl