Zapowiedź 4 kolejki

W przeciwieństwie do poprzednich weekendów, w ten najbliższy będziemy grać wyłącznie w sobotę, a w sumie rozegranych zostanie 5 spotkań.

4 kolejkę (godzina 11:00) otworzy starcie La Zabawy z Adwokatami Śląsk. Ten mecz pokaże czy Mistrzowie wskoczyli już na swój wysoki poziom czy powoli będzie można zacząć mówić o kryzysie, bo przypomnijmy, że La Zabawa zanotowała już wpadki w postaci porażki z The Naturatem w meczu o Superpuchar czy też remisie z beniaminkiem - From UA. Adwokaci z kolei są po dwóch remisach (z Kamratami 4:4 oraz Bad Boys 2:2) i z dorobkiem 2 punktów zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W poprzedni weekend ostatecznie nie mieliśmy okazji oglądać galaktycznego tercetu MMM, dlatego też z utęsknieniem czekamy aż Adwokaci wystąpią w swoim optymalnym zestawieniu co bez dwóch zdań podniesie ich poziom, którego obawiać się powinni nawet Mistrzowie TLF.

Po tym meczu (11:50) na parkiet wybiegną drugoligowcy. Lider, czyli Bieruńskie Grajki podejmą piątych w tabeli Oszołomów, którzy cały czas czekają na swoje premierowe punkty w TLF. Ich gra z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej, a to oznacza, że żaden zespół w 2 lidze nie powinien ich lekceważyć. Faworytem oczywiście jest ekipa z Bierunia Starego, natomiast na pewno nie będzie to łatwy i przyjemny spacerek.

O 12:40 stracie beniaminków w 1 lidze, którzy grę w elicie wywalczyli w trakcie turnieju barażowego. Mowa tu oczywiście o From UA oraz Kamratach z Wembleya. Ci pierwsi weszli do gry w lidze z dużym impetem na "dzień dobry" remisując z aktualnym Mistrzem czyli La Zabawą. Na ten moment zespół z Ukrainy z dorobkiem 4 punktów zajmuje wysokie 3 miejsce w tabeli i wyrasta na czarnego konia rozgrywek. Ich rywal czyli Kamraci zajmują dopiero 9 miejsce z dorobkiem 2 punktów po remisach z Adwokatami i Piwkarzykami.

O 13:30 starcie odwiecznych rywali czyli Piwkarzyki kontra Bad Boys. Jeszcze dwa lata temu te zespoły mierzyły się w bezpośrednim pojedynku o Mistrzostwo TLF. Dzisiaj pomimo iż będzie to spotkanie o dużo mniejszym ciężarze gatunkowym to i tak należy spodziewać się zażartej walki do ostatnich sekund. Są takie mecze w TLF, które zawsze elektryzują i do takich właśnie należy zaliczyć rywalizację obu tych drużyn.

Na zakończenie sobotnich zmagań The Naturat podejmie Piłkarskich Emerytów. Faworytami rzecz jasna jest wicemistrz TLF, który myśląc o grze o najwyższe cele musi to spotkanie po prostu wygrać. Wszyscy jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego jak niewygodnym zespołem jest drużyna Emerytów, dlatego też The Naturat musi nastawić się na ciężką przeprawę.

A już w niedzielę premierowy odcinek "CAFE FUTSAL TLF na żywo", w którym to prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi omówią wiele spraw związanych z bieżącym sezonem. Wyniki, które padają na początku 12 edycji wskazują na to, że może to być sezon jakiego w historii TLF jeszcze nie było. Zapraszamy wszystkich sympatyków przed smartfony, w niedzielę punktualnie o godzinie 14:00.

Program będzie emitowany na kanale GKS Futsal Tychy na YouTube.