Zapowiedż meczu o mistrzostwo

Jak słyszeliśmy w spocie reklamującym mecz o mistrzostwo TLF, "to ma być wydarzenie dziesięciolecia" o czym poinformował nas sam Darek Szpakowski! Tak, tak! Już jutro długo wyczekiwany i decydujący mecz 10 edycji Tyskiej Ligi Futsalu, którego głównymi bohaterami będą oczywiście Piwkarzyki i Boysi.

Zgodnie z oczekiwaniami oba zespoły całkowicie zdominowały bieżące rozgrywki i w zasadzie od 1 kolejki przewodzili w ligowej tabeli. Kroku faworytom próbowali dotrzymać fenomenalni Prawnicy, jednak umiejętności Piwoszy i Boysów były poza ich zasięgiem. Do decydującego starcia z handicapem na parkiet wyjdą Piwkarzyki, którym do odzyskania utraconego przed rokiem tytułu wystarczy remis. Futsal jest jednak tak piękną dyscypliną sportu, że jedna bramka to w zasadzie żadna zaliczka, a sytuacja na parkiecie w ciągu kilku sekund może zmienić się jak w kalejdoskopie o czym niejednokrotnie mogliśmy przekonać się w trakcie tego sezonu. Bad Boys'i do tego meczu przystąpią w mocno okrojonym składzie bowiem za żółte kartki pauzować będą Adam Kwidziński oraz Michał Michalak. Do tego dochodzą liczne kontuzje, które już kilka tygodni temu z gry wykluczyły m.in Tomasza Piotrowskiego czy Wojciecha Wojtkuna. Problemy kadrowe BB i fakt, że rywalom do mistrzostwa wystarczy remis powodują, że faworytem w tym meczu będzie ekipa Michała Cebuli.

Bardzo wiele w tym spotkaniu będzie zależało od dyspozycji obu bramkarzy. Bad Boys posiadają w swoich szeregach trzech znakomitych tormanów z Adamem Borowskim na czele. Z kolei po drugiej stronie między słupkami stanie fenomenalny w tej edycji Krzysztof Błasiak, dla którego to prawdopodobnie najlepszy sezon odkąd występuje na parkiecie TLF-u. Bez dwóch zdań napastnicy obu drużyn będą musieli się sporo napocić, aby znaleźć sposób na pokonanie tych wspaniałych bramkarskich fachowców.

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 12:15, a z racji tego, że jest to wyjątkowe spotkanie, to i jego oprawa będzie nadzwyczajna. O 11:30 na parkiecie zaprezentują się młodzi adepci futbolu z dwóch lokalnych szkółek piłkarskich - Leśnika Kobiór i Ogrodnika Cielmice. Na decydujący o mistrzostwie mecz, sędziwie oraz zawodnicy obu drużyn wyjdą na parkiet w asyście tych młodych piłkarzy.

Ostatnią ligową kolejkę zaczniemy jednak od godziny 9:00 pojedynkiem Jesion z Multi Polymers. Nastepnie 0 9:50 na parkiet wybiegną brązowi medaliści czyli Prawnicy, którzy podejmą Emerytów, a o 10:40 inne ważne dla losów w tabeli spotkanie Hapoelu Beer Kebab z Formpolem o prawo gry w TLF CUP.

GORĄCO I SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OSTATNIĄ KOLEJKĘ W SEZONIE 2019/2020 W KTÓREJ POZNAMY NOWEGO MISTRZA TYSKIEJ LIGI FUTSALU!!

Zabierz ze sobą na halę żonę, partnerkę, brata czy kolegę. Musisz tam być i zobaczyć to najważniejsze futsalowe wydarzenie dziesięciolecia na żywo!!