Definitywny koniec sezonu

Rozgrywki ligowe oficjalnie zostały zakończone kilka tygodni temu, ale cały czas liczyliśmy na to, że uda nam się rozegrać TLF CUP oraz turniej barażowy. Niestety przedłużające się w kraju obostrzenia spowodowały, że oba te wydarzenia  musimy odwołać. Zamknięte obiekty sportowe w naszym mieście, którymi zarządza MOSiR Tychy oznaczają, że nie ma możliwości, abyśmy rozegrali oba te turnieje, a to oznacza, że w sezonie 2020/2021 nie wyłonimy zwycięscy w TLF CUP, a także nie poznamy drużyn, które uzupełnią stawkę 1 ligi w kolejnym sezonie.

Zatem walkę o grę w elicie będziemy musieli odłożyć na wrzesień, a pełny skład 1 ligi poznamy tydzień lub dwa przed startem nowego sezonu. Wiemy, że w turnieju barażowym zagrają Antrax, Jesiony oraz GKS Futsal Tychy U-19, ale również wszystkie nowe zespoły, które zapiszą się do 12 edycji.

W przerwie między rundami do naszej ligi zgłosiło się aż 5 nowych drużyn i to one będą miały pierwszeństwo przy zapisach do sezonu 2021/2022. Przypomnijmy, że chęć gry w TLF wyrazili: Kamraci z Wembleya, Bieruńskie Grajki, Pampeluna, Anmar oraz Footbol Brothers. Liczymy na to, że cała piątka nowych ekip również na jesień wyrazi chęć gry w TLF dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć rozgrywki w 1 i 2 lidze w pełnym składzie (odpowiednio 10 i 8 zespołów).