Hapoel lepszy od Piwkarzyków

To było niezwykle pasjonujące niedzielne przedpołudnie. Zawodnicy Tyskiej Ligi Futsalu stworzyli kapitalne widowiska, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Tych, zdecydowanie najwięcej przyniósł pojedynek Hapoelu z Piwkarzykami. Ekipa z Bierunia Starego dokonała rzeczy nieprawdopodobnej, bowiem w dosłownie 5-osobowym składzie pokonała mistrzów TLF, mimo, że po 25 minutach gry to Piwosze prowadzili już 3:1. W 27 i 32 minucie Hapoel doprowadził do wyrównania, a decydujący cios na 2 minuty przed końcową syreną zadał nie kto inny, tylko Grzegorz Migdał i to HBK sięgnęli po cenny komplet punktów. Tym samym Hapoel przerwał imponującą serię Piwkarzyków 11 meczów bez porażki. Tą aktualni mistrzowie TLF zanotowali w 2 kolejce, w starciu z Bad Boys (0:1), która została rozegrana 7 października 2018 roku.

Wpadki Piwkarzyków nie wykorzystali zawodnicy The Naturat, który znali wynik meczu swoich największych rywali w walce o mistrzostwo. Ich spotkanie z Jesionami miało niezwykle dramatyczny przebieg, a szansę na przechylenie szali na swoją korzyść mieli zarówno jedni jak i drudzy. W końcowych minutach meczu to Jesiony dwukrotnie miały niepowtarzalną okazję do zdobycia 3 punktów, ale na ich bramki z 34 i 38 minuty, The Naturat odpowiadał w błyskawicznym tempie bowiem w 35 i 39 minucie, przez co mecz zakończył się podziałem punktów 3:3.

Do niecodziennej sytuacji doszło w starciu Piłkarskich Emerytów z Matadorem. Kiedy do ostatniej syreny oba zespoły dzieliło dokładnie 45 sekund na tablicy widniał remis 3:3. Podczas tych 45 sekund padły aż 4 bramki, z czego trzy autorstwa Emerytów i to PE dzięki szalonej końcówce wygrali 6:4.

Pewne zwycięstwo odnieśli Bad Boys, którzy w meczu bez historii rozgromili ZET Szpilernię 9:0. W 15 kolejce blisko wywalczenia chociażby jednego punktu byli Królewscy, którzy nawiązali wyrównaną walkę z FCA, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywala i ulegli 2:5.

Do końca sezonu 2018/2019 pozostało już zaledwie 5 kolejek, a ta rozegrana w minioną niedzielę, nie dała odpowiedzi na żadne pytania dotyczące walki o mistrzostwo i o podium. Tyska Liga Futsalu już dawno nie miała tak emocjonującego finiszu jak w tym sezonie.