Kończymy sezon 2022/2023

Kończymy sezon 2022/2023

Wszystko co dobre – szybko się kończy. W najbliższy weekend niezwykle długi sezon ligowy 2022/2023 dobiegnie końca. Przed nami ostatnich 17 spotkań (choć niektóre niestety stoją pod znakiem zapytania), które w większości będą już raczej towarzyskim graniem, bowiem od kilku tygodni znamy już większość rozstrzygnięć.

Pozostała najważniejsza kwestia czyli sprawa Mistrzostwa, która leży w rękach, głowach i nogach zawodników The Naturatu Hydro Optima, którzy już w sobotę będą mogli zapewnić sobie tytuł. Aby tak się stało potrzebują tylko (i aż) pokonać Piwkarzyków. Każdy inny wynik będzie oznaczał, że sprawa mistrzostwa rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu z La Zabawą, które zaplanowane jest na niedzielę na godzinę 12:10 (transmisja na żywo). Z całą pewnością „Fiołki” zrobią wszystko, aby już w sobotę wznieść puchar do góry i mieć całą sobotę na świętowanie. Wtedy niedzielne spotkanie z (jeszcze) broniącą tytułu La Zabawą będzie miało charakter wyłącznie prestiżu. Scenariuszy na weekend jest zatem kilka, a sporo odpowiedzi uzyskamy w sobotnie popołudnie. Tak czy siak takie mecze jak te The Naturatu z Piwkarzykami są kwintesencją każdego sezonu, bo po ich zakończeniu możemy poznać nowego Mistrza Najlepszej Ligi Świata. Przypomnijmy, że rywalizacja o miano najlepszego halowego zespołu w naszym mieście trwa przez 6 miesięcy. W sobotę o godzinie 15:50 koniecznie musicie zasiąść na trybunach hali przy Piłsudskiego.

Również w sobotę ważny mecz na zapleczu elity. ‘A’msterdam Duet Team potrzebuje wygrać z Unknown Team, aby utrzymać 3 miejsce w 2 lidze, natomiast Unknown do pełni szczęścia (czyli do kwalifikacji do TLF CUP) brakuje zaledwie jednego punktu. Na potknięcie ‘A’msterdamu będą liczyć Jesiony, którzy nadal mają jeszcze szanse na brązowe medale, natomiast na porażkę Unknown liczyć będą Oszołomy, którzy cały czas balansują na granicy „być, albo nie być” w TLF CUP. 3 oczka ‘A’msterdamu zapewnią Oszołomom prawo gry w turnieju kończącym 13 edycję TLF.

W niedzielę o godzinie 12:10 rozpoczniemy transmisję na żywo z meczu The Naturat Hydro Optima vs La Zabawa, a tuż po jego zakończeniu (około godziny 13:15) odbędzie się ceremonia losowania par 1/8 TLF CUP oraz całej drabinki turniejowej. Transmisja na kanale GKS Futsal Tychy na YouTube.

Zapraszamy na ostatki ligowe w Robimy Remonty Tyskiej Lidze Futsalu!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości