O być albo nie być!

Tyska Liga Futsalu wkracza w decydującą fazę i z każdym kolejnym tygodniem kurczy się grono zespołów mających szanse na końcowy triumf. W najbliższą niedzielę odbędzie się 15 seria gier, po rozegraniu której powinniśmy przekonać się, które drużyny powalczą o najwyższe cele, a które będą musiały zacząć liczyć już nie tylko na siebie, ale również na innych.

Dwa mecze 15 kolejki powinny dać odpowiedzi na zadane pytania. Mowa tu o pojedynkach Hapoelu z Piwkarzykami oraz Jesion z The Naturatem.

Pierwsze z obu tych spotkań, to stare porachunki z ubiegłego sezonu. HBK i Piwkarzyki praktycznie do końca sezonu walczyły o Mistrzostwo, które ostatecznie wywalczyli Piwosze. W obecnych rozgrywkach ekipa Grzegorza Migdała liczy się już wyłącznie w walce o podium, natomiast Piwkarzyki, są na najlepszej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu.

Drugi mecz ma identyczny ciężar gatunkowy. Jesiony w dalszym ciągu poważnie myślą o 3 miejscu, jednak w przypadku porażki z młodą ekipą The Naturat, szanse te zminimalizują się praktycznie do zera. O punkty dla doświadczonych Jesion będzie niezwykle ciężko, ponieważ beniaminek traci do lidera zaledwie 1 punkt i The Naturat bez dwóch zdań wyjdzie na to spotkanie maksymalnie zdeterminowany, licząc na potknięcie Piwkarzyków, co pozwoliłoby im na objęcie przodownictwa w tabeli.

Cztery zespoły, dwa różne cele. Mistrzostwo i walka o podium. Kto z tej walki wyjdzie zwycięsko, dowiemy się w niedzielę w okolicach południa.

W pozostałych meczach również nie powinno zabraknąć emocji, dlatego też zapraszamy wszystkich sympatyków futsalu w niedzielny poranek na halę przy al. Piłsudskiego.

HARMONOGRAM 15 KOLEJKI

9:00 Królewscy - FCA