Ostatnia ligowa kolejka

Pół roku gry minęło jak z bicza strzelił. Już jutro rozegramy ostatnią kolejkę 1 ligi, natomiast za tydzień odbędzie się turniej TLF CUP, po którym Robimy Remonty Tyska Liga Futsalu zapadanie w długi letni sen…

To co najważniejsze wiemy od tygodnia, a nawet tygodni. Mistrzem TLF w sezonie 21/22 została ekipa La Zabawy. Awans do elity wywalczyli Bieruńskie Grajki oraz Antrax. Z 1 ligą już jakiś czas temu pożegnały się Jesiony, a ich partnera do spadku poznamy w sobotę. Z niewiadomych pozostały nam jeszcze 2 i 3 miejsce, które rozstrzygnie się pomiędzy The Naturatem i FC Dallas. Jak widać, przed nami jeszcze sporo ciekawego.

18 kolejkę rozpoczniemy punktualnie o godzinie 9:00 meczem bez większego znaczenia. Bad Boys, którzy 12 edycję na pewno zakończą na 5 miejscu zagrają z Jesionami, którzy już spadli z ligi.

O 9:50 parkiet będzie rozgrzany do czerwoności. W bezpośrednim meczu o utrzymanie Piłkarscy Emeryci podejmą From UA. Ci pierwsi mają o tyle ułatwione zadanie, że do upragnionego celu wystarczy im remis. Ekipa z Ukrainy chcąc utrzymać status pierwszoligowca musi pokonać bardziej doświadczonych rywali. Takie mecze to kwintesencja sportowej rywalizacji z niewyobrażalną wagą spotkania. O tym kto wygra tę próbę nerwów przekonany się tuż przed godziną 11:00.

Na ostudzenie w następnym meczu zobaczymy Adwokatów i Piwkarzyków, czyli zespoły, które… znają już swoje końcowe miejsce w tabeli w bieżących rozgrywkach. Adwokaci podobnie jak przed rokiem zajmą 4 miejsce, a Piwkarzyki na pewno uplasują się na 6 miejscu.

O godzinie 11:30 podkręcimy tempo, bowiem do gry wejdą FC Dallas, którzy najpierw będą chcieli pokonać Kamratów, a następnie będą liczyli na porażkę The Naturatu z La Zabawą. Taki scenariusz spowoduje, że „Dallasi” zostaną wicemistrzem ligi, czyli zamienią się miejscami z „Fiołkami” w porównaniu do ubiegłego sezonu. Zadanie jest jednak trudne, ponieważ najpierw trzeba wygrać swój mecz, a następnie liczyć na wpadkę rywala.

W ostatnim meczu ligowym w sezonie 2021/2022 na parkiet wybiegną świeżo upieczeni Mistrzowie TLF, czyli La Zabawa oraz zdobywcy Superpucharu – The Naturat. Ten mecz to pewnego rodzaju piękne podsumowanie tego wspaniałego sezonu, który wielkimi krokami zmierza ku końcowi. La Zabawa jeszcze nigdy nie pokonała The Naturatu w bezpośrednim meczu, a The Naturat jeszcze nigdy nie wyprzedził La Zabawy w ligowej tabeli. Trudno chyba o lepszą reklamę widowiska, które zamknie ligowe zmagania 12 edycji Najlepszej Ligi Świata.

W sobotnie przedpołudnie nie może Was po prostu zabraknąć! Zapraszamy na trybuny!

HARMONOGRAM GIER

Mecz