Zapowiedź 7 kolejki 1 ligi

Po dwóch tygodniach przerwy wracamy do zmagań w Najlepszej Lidze Świata. Już w sobotę czekają nas emocje z najwyższej półki, bowiem na parkiecie zobaczymy wyłącznie pierwszoligowców.

W cieniu smutnej informacji jaką było odejście śp. Sabriny Kaczmarskiej 7 serię gier otworzą Mistrzowie TLF czyli La Zabawa, którzy podejmą beniaminka – Kamratów z Wembley’a. Faworyta nie trudno wskazać w tym meczu i w zasadzie każdy inny wynik niż zwycięstwo La Zabawy będzie w tym spotkaniu ogromnym zaskoczeniem. Kamraci stają się jednak coraz groźniejsi, bowiem przed dwoma tygodniami pokonali przecież aktualnych wicemistrzów TLF czyli The Naturat, dlatego też informujemy Mistrzów, że to spotkanie samo się nie wygra. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 10:50, a poprzedzi je minuta ciszy na cześć zmarłej Sabriny.

O godzinie 11:40 na parkiet wybiegną Adwokaci Śląsk i From UA. Ci pierwsi cały czas pogrążeni są w głębokim kryzysie i zajmują odległe 9 miejsce, a drudzy z kolei po świetnym początku sezonu zaczęli seryjnie tracić punkty i obecnie zajmują 7 miejsce. W 5 kolejce ekipa z Ukrainy poniosła niechlubną porażkę przegrywając z FC Dallas aż 10:4. Zarówno dla Adwokatów jak i FROM UA ten pojedynek będzie ostatnią szansą na przebudzenie się w 1 rundzie i aby nie zakończyć jej na miejscu spadkowym będą musieli je po prostu wygrać.

W następnych meczach zmierzą się Piwkarzyki z Jesionami (godz. 12:30) oraz Piłkarscy Emeryci z FC Dallas (godz. 13:20).

Najciekawszy mecz czeka nas na zakończenie sobotnich zmagań. O 14:10 zmierzą się Bad Boys z The Naturat, czyli zespoły, które podejdą do tego meczu w zupełnie odmiennych nastrojach. Boysi odkąd przestali głośno informować o chęci zdobycia trzeciego mistrzostwa grają jak z nut i są wiceliderem TLF. Ich gra (pomimo bardzo małej liczby zawodników na każdym meczu) wygląda naprawdę imponująco i można stwierdzić, że BB przechodzą drugą młodość. Zabrzmi to może dość kontrowersyjnie, ale to właśnie Boysi będą faworytem w starciu z The Naturatem, który od początku sezonu ligowego zawodzi na całej linii. Superpuchar i Mistrzostwo Miasta Tychy na pewno nie zadowalają „fiołków”, którzy cały czas marzą o powrocie na szczyt. Aby jednak zachować na to szanse, będą musieli w sobotę pokonać Bad Boys.

Wejście na trybuny hali przy al. Piłsudskiego jest oczywiście darmowe. Zapraszamy w sobotę od godziny 10:45. Wejście na obiekt znajduje się z tyłu hali. Zapraszamy!

HARMONOGRAM GIER

Godzina Mecz Rodzaj