Zasady 3 rundy

Już tylko jednego meczu (Centrum - Jesiony) brakuje nam do podzielenia tabeli "na pół". Zgodnie z zasadami, które obowiązują w tym sezonie, po rozegraniu dwóch rund, punkty które zdobyły wszystkie zespoły w 14 kolejkach zostaną podzielone. W miniony weekend została rozegrana pierwsza kolejka 3 rundy, a punkty zostaną dopisane po rozegraniu w/w zaległego spotkania.

Poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące w 3 rundzie Tyskiej Ligi Futsalu:

1. W przypadku nieparzystej liczby punktów po dwóch rundach, po podziale będzie ona zaokrąglona do góry. Np. w przypadku zdobycia 25 punktów, po podziale zespół będzie miał na swoim koncie 13 oczek.

2. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu w tabeli będzie decydował:

a) bezpośredni bilans z trzech meczy

b) w przypadku remisowego bilansu (1-1-1), lepszy bilans bramek z trzech meczy pomiędzy zainteresowanymi

c) w przypadku remisowego bilansu bramkowego, wyższe miejsce po sezonie zasadniczym (2 rundy)

3. W przypadku równej ilości punktów zdobytych przez 3 lub więcej drużyn, będzie utworzona mała tabela między zainteresowanymi. O wyższym miejscu w małej tabeli będą decydowały czynniki z punktu 2.