Bad Boys przed szansą zdobycia mistrzostwa!

W niedzielę możemy poznać mistrza 10 edycji Tyskiej Ligi Futsalu! Tak, tak – to nie pomyłka. Bad Boys’i staną przed pierwszą w tym sezonie szansą zdobycia upragnionego tytułu. Póki co szanse na to są niewielkie, ale… są. Aby tak się stało, Źli Chłopcy muszą wygrać zaległy bezpośredni pojedynek z Piwkarzykami oraz pokonać Prawników, a także liczyć na utratę punktów Piwoszy w starciu z Piłkarskimi Emerytami (wystarczy choćby remis). Jeśli te trzy warunki zostaną spełnione, Bad Boys sięgną po wymarzone mistrzostwo na które czekają od 5 lat.

Rundę finałową (9:00) rozpocznie wspominany na wstępie hitowy mecz Boysów z Piwkarzykami. Pierwsze spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem BB 6:3. Z dużo większą presją do tego pojedynku podejdą Piwkarzyki, których sytuacja w przypadku porażki dramatycznie się skomplikuje. Jedno jest pewne- na dzień dobry szykują nam się nie lada emocje.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej, który rozpocznie się o 10:40 Piłkarscy Emeryci podejmą… Piwkarzyków. Emeryci mogą i zapewne będą spełniać rolę Janosika w tej grupie. Jak nigdy dopingować ich będą pozostali rywale z grupy, licząc na to, że będą oni urywać punkty bezpośrednim przeciwnikom w walce o mistrzostwo. Jako pierwsi ich ofiarą mogą zostać Piwkarzyki, a o tym, że faworyta czeka ciężki bój o punkty, świadczy wyrównany mecz sprzed tygodnia, który Piwkarzyki wygrali zaledwie 2:0. Dzisiaj Emeryci nie mają już nic do stracenia i do tego spotkania podejdą na zupełnym luzie, co może okazać się ich atutem w tym starciu.

O 11:30 na parkiet po raz drugi w tym dniu wybiegną Bad Boys, którzy zmierzą się z Prawnikami. Może to być mecz wyjątkowy, ponieważ po jego zakończeniu Źli Chłopcy mogą zapewnić sobie mistrzostwo w sezonie 2019/2020. Zadanie czeka ich jednak niezwykle trudne, bowiem zespół Michała Różyckiego dał się już poznać jako kawał solidnej futsalowej ekipy. W przypadku zwycięstwa Prawników, sytuacja w grupie mistrzowskiej na dwie kolejki przed końcem, stałaby się niewyobrażalnie ciekawa.

Natomiast w grupie słabszej czekają nas już raczej mecze towarzyskie, mające charakter przygotowawczy pod TLF CUP. Jesiony zagrają z Magną Formpol (9:50), a Hapoel Beer Kebab z Multi Polymers (12:20)

Nie może zabraknąć Was w niedzielny poranek na hali przy al. Piłsudskiego 20!

Poniżej harmonogram gier 15 kolejki:

9:00 Piwkarzyki - Bad Boys (zaległy z 13 kolejki)

9:50 Jesiony - Magna Formpol

10:40 Piłkarscy Emeryci - Piwkarzyki