TLF CUP - zasady

Podczas ostatniego wywiadu, Kamil Dworakowski z Hapoelu Beer Kebab zapytał o zasady na jakich będzie rozgrywany turniej TLF CUP kończący sezon 2019/2020. Spieszymy zatem z odpowiedzią na jego pytanie.

ZASADY TLF CUP 2019/2020

1. Udział w turnieju weźmie 6 zespołów - 4 z grupy mistrzowskiej i dwa najlepsze z grupy słabszej.

2. W wyniku losowania, 6 zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy po 3 drużyny.

3. Przed losowaniem nie ma rozstawień, wszystkie zespoły trafiają do jednego koszyka.

4. System gier grupowych to "każdy z każdym" co oznacza, że każdy zespół rozegra podczas turnieju minimum dwa mecze.

5. Awans do półfinałów uzyskają po dwa najlepsze zespoły każdej z grup

6. Półfinały rozgrywamy systemem "na krzyż", co oznacza, że zwycięzca grupy A, zagra z drugim zespołem grupy B, a zwycięzca grupy B, zmierzy się z drugą drużyną grupy A

7. Czas trwania meczów podamy w komunikacie po wylosowaniu grup.