Czas na podpisywanie kontraktów

Od przyszłego tygodnia kierownicy drużyn, które pozytywnie przeszły przez pierwszy etap rejestracji do sezonu 2020/2021, będą mogli zacząć podpisywać kontakty z zawodnikami. W poniedziałek 13.07.2020 drogą mailową Włodarze wszystkich zespołów otrzymają wzór dokumentu, który będzie należało podpisać przez obie strony (Klub i zawodnik), a następnie do 13 września dostarczyć do Organizatora.

Poniżej najważniejsze punkty regulaminu dotyczące KONTRAKTÓW:

1. Przed startem rozgrywek kierownicy wszystkich drużyn muszą podpisać z zawodnikami kontrakty. Istnieje możliwość podpisania kontraktu na 1, 2 lub 3 sezony. Zawodnik, który przystąpi do rozgrywek bez podpisanego kontraktu, będzie traktowany jako nieuprawniony do gry. W przypadku wystąpienia takiego zawodnika w meczu, na zespół zostanie nałożony walkower.

2. Istnieje możliwość rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Oficjalny dokument powinien zostać podpisany przez zainteresowanego zawodnika oraz kierownika drużyny, a następnie przesłany lub przekazany do Organizatora. Po zaakceptowaniu przez Organizatora takiego zaświadczenia osoba, której dotyczyło rozwiązanie kontraktu staje się wolnym zawodnikiem i może podpisać kontrakt z nowym Klubem.

3. Zawodnik, który podpisze kontrakt z dwoma (lub więcej) zespołami jednocześnie, nie będzie mógł występować w żadnej z nich i będzie wykluczony z rozgrywek.

4. Po zakończeniu pierwszej rundy sezonu 2020/2021 zawodnik, który ma podpisany kontrakt na 1 sezon z zespołem X, będzie mógł podpisać kontrakt z nowym zespołem Y, który jednak będzie obowiązywał dopiero od sezonu 2021/2022.

5. Kontrakty bezwzględnie muszą być podpisywane osobiście przez zainteresowanego zawodnika. Wszelkie próby fałszowania podpisów przez kierowników drużyn będą surowo karane (finansowo oraz poprzez odjęcie punktów).