GKS Futsal wraca do TLF

GKS Futsal Tychy po dwóch latach nieobecności wraca do rywalizacji w Tyskiej Lidze Futsalu! To 10 zespół, który został zatwierdzony do sezonu 2020/2021, a to oznacza, że w 11 edycji TLF zostały ostatnie cztery wolne miejsca.

Ostatni raz zawodnicy GKS-u wystąpili w sezonie 2018/2019, którego jednak nie dokończyli i ostatecznie zajęli ostatnie miejsce. Dzisiaj to ma być zupełnie odmieniona drużyna, składająca się z młodych adeptów futsalu, których mają wspomagać doświadczeni zawodnicy z pierwszej kadry nie mieszczący się w składzie w danej kolejce 1 Ligi Futsalu.

"Chcemy, żeby w kadrze, która będzie występowała w Tyskiej Lidze Futsalu, znaleźli się zawodnicy, którzy nie łapią się do pierwszego składu GKS-u. Gra w TLF ma być dla nich szansą na pokazanie się trenerowi Słoninie, bo żaden trening nie zastąpi rywalizacji meczowej, tym bardziej, że poziom w TLF-e jest na prawdę bardzo wysoki i zawodnicy, którzy będą  grali w lidze mogą nabrać nowego doświadczenia i umiejętności" - mówił niedawno na antenie Cafe Futsal kierownik tej drużyny - Zbigniew Modrzik.

Cały czas trwają rozmowy włodarzy Klubu z trenerem, który miałby poprowadzić zespół występujący w Tyskiej Lidze Futsalu.

LISTA PRZYJĘTYCH DRUŻYN W SEZONIE 2020/2021

1. Antrax (beniaminek)

2. Bad Boys

3. FC Dallas (beniaminek)