Dreszczowiec w starciu Kamratów z Piwkarzykami

W cieniu hitowego starcia pomiędzy La Zabawą, a The Naturatem w sobotę odbyły się jeszcze dwa z czterech zaplanowanych spotkań. Niestety oba zaplanowane mecze w 2 lidze nie doszły do skutku. Zarówno Tyskie Dzbany jak i Luz Blues Team dopisali sobie po 3 punkty bez gry, ponieważ Unknown Team oraz Football Club Brothers nie uzbierali składów na mecze.

Sobotnie granie rozpoczęliśmy z wysokiego "C". Kamraci z Wembley'a postraszyli wyżej notowanych Piwkarzyków prowadząc do przerwy 3:1. Piwkarze tego dnia mieli jednak w swoich szeregach fenomenalnego Karola Szojdę, który można powiedzieć w pojedynkę zaczął odwracać losy spotkania. To właśnie jego 4 gole spowodowały, że po 35 minutach mieliśmy już prowadzenie Piwoszy 4:3. Kamraci nie zwlekając zbyt długo od razu podjęli decyzję o wycofaniu bramkarza i bardzo szybko, bo zaledwie po 60 sekundach doprowadzili do remisu. Ku zaskoczeniu kibiców (i samych Piwkarzyków) Kamraci pomimo remisu nadal grali z wycofanym bramkarzem chcąc zgarnąć w tym spotkaniu pełną pulę. Ten zabieg był dla nich jednak bardzo kosztowny bowiem w 40 minucie to Piwkarzyki za sprawą  Przemysława Sibery zadali decydujący cios i zgarnęli bardzo cenny komplet punktów, dzięki któremu awansowali na 2 pozycję w ligowej tabeli.

Swoje zadanie wykonali również Adwokaci Śląsk, którzy 9:4 pokonali czerwoną latarnię ligi czyli Bieruńskich Grajków. Poza czterema bramkami Michała Różyckiego na uwagę zasługuje również premierowe w tym sezonie trafienie Michała Rusa - założyciela i pomysłodawcy Tyskiej Ligi Futsalu, który powołał ją do życia dokładnie 13 lat temu.