The Naturat Hydro Optima górą w Starciu Tytanów

The Naturat Hydro Optima całkowicie zdominował dzisiejszy mecz na szczycie i w pełni zasłużenie 3:1 wygrał (po raz pierwszy w lidze) z broniącą tytułu La Zabawą. Spotkanie zgromadziło liczną publiczność zarówno na trybunach jak i przed laptopami, bowiem w szczytowym momencie transmisję oglądało tyle osób ile zwykle ogląda mecze 1-ligowego GKS Futsal Tychy.

Już od pierwszych minut dało się zauważyć, że zawodnicy obu drużyn mają w głowach nie tylko ciężar gatunkowy tego meczu, ale również fakt, że na żywo prowadzona jest również transmisja z tego spotkania. Stres szybciej opanowali "Fiołki", którzy w sobotę mieli w swoich szeregach fenomenalnego między słupkami Adama Borowskiego oraz Grzegorza Migdała. To właśnie ten drugi w 5 minucie popisał się znakomitym rajdem, który finalnie sam wykończył wykorzystując niezdecydowanie w bramce Marcina Sitko.

W 9 minucie piłkę do własnej siatki wpakował Marcin Józefowicz i było 2:0. The Naturat Hydro Optima nie zamierzał się zatrzymywać i poszedł za ciosem. W 13 minucie fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Konrad Pipia i mieliśmy już 3:0! Obrazek dobrze znany z poprzednich spotkań obu tych zespołów, bowiem za każdym razem bywało tak, że to "Fiołki" wysoko prowadzili, a finalnie mecze i tak kończyły się podziałem punktów.

Po zmianie stron wiadome było, że La Zabawa musi ruszyć do huraganowych ataków i owszem ruszyła, ale ich akcje ofensywne były skutecznie rozbijane przez niezwykle zmobilizowanych rywali. W drugiej części spotkania aktualni Mistrzowie TLF mieli już zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, ale na ich nieszczęście w bramce The Naturatu stał bezbłędny "Borówa".

Z biegiem upływających minut The Naturat Hydro Optimia skupiał się już głównie na grze obronnej, a całkowicie "autobus" postawili w 30 minucie kiedy to La Zabawa postanowiła wycofać bramkarza. Dopiero w 34 minucie Mateusz Żytka (najlepszy dzisiaj w swoim zespole) w końcu znalazł sposób na Borowskiego i zrobiło się 3:1 co zwiastowało emocje do samego końca. La Zabawa przez ostatnich 6 minut grając z przewagą jednego zawodnika całkowicie zdominowała wydarzenia na boisku, ale z ich wymian podań po obwodzie niewiele wynikało i ostatecznie kibice zarówno w hali jak i przed smartfonami nie oglądali już więcej bramek.

The Naturat Hydro Optima w pełni zasłużenie wygrał dzisiejsze spotkanie. Na pochwały zasługują wszyscy zawodnicy, ale nie sposób pominąć osoby Adama Borowskiego, Grzegorza Migdała i Konrada Pipii, którzy byli fundamentem do tego sukcesu.

Tym samym w sobotę punktualnie o godzinie 14:00 "Fiołki" zostali Mistrzami półmetka Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu w sezonie 2022/2023. Z tego miejsca gorąco dziękujemy za obecność wszystkim widzom, którzy na żywo śledzili naszą relację na YouTube. Obiecujemy, że to nie było ostatnie spotkanie transmitowane on line w tym sezonie.

La Zabawa - The Naturat Hydro Optima 1:3 (0:3)

34' Żytka      5' Migdał