Format rozgrywek w sezonie 2019/2020

W sezonie 2019/2020 ostatecznie wystąpi 8 zespołów. W ostatniej chwili z występów w TLF zrezygnował GKS Futsal Tychy. Poniżej prezentujemy format w jakim będą toczyły się rozgrywki w nadchodzącym sezonie.

PUNKT 8 REGULAMINU:

"W rozgrywkach Tyskiej Ligi Futsalu udział weźmie 8 zespołów. Rozgrywki będą prowadzone na zasadzie „każdy z każdym” mecz i rewanż, co w sumie daje nam 14 kolejek. Po rozegraniu sezonu zasadniczego nastąpi podzielenie tabeli na pół, po czym zostanie rozegrana dodatkowa runda, w której zmierzą się zespoły z miejsc 1-4 oraz 5-8. W sumie w sezonie 2019/2020 zostanie rozegranych 17 kolejek. Zespoły w grupie mistrzowskiej zagrają o Mistrzostwo TLF, z kolei zespoły z grupy słabszej zagrają o prawo gry w TLF CUP, w którym udział weźmie 6 drużyn."

Jednocześnie informujemy, że po podziale tabeli na grupę mistrzowską i słabszą, nie będziemy dzielić punktów na pół.