Najważniejsze punkty regulaminu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty regulaminu w sezonie 2019/2020. Oczywiście zachęcamy do zaznajomienia się z cały regulaminem dostępnym >>TUTAJ<< po to, aby w trakcie rozgrywek uniknąć niepotrzebnych nieporozumień z Organizatorem i Sędziami prowadzącymi zawody.

OTO NAJWĄZNIEJSZE POSTANOWIENIA REGULAMINU NA SEZON 2019/2020

2. Drużyny ubezpieczają zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z uczestnictwem w Lidze we własnym zakresie i na swój koszt. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu kontuzji bądź innych zdarzeń wynikłych z uczestnictwa zawodników w rozgrywkach w ramach Ligi, a także nie odpowiada za rzeczy osobiste uczestników pozostawionych w szatni oraz na trybunach.

b) każda drużyna ma prawo do wykorzystania tzw. „czasu” (1 minuta, jeden raz w czasie trwania całych zawodów). Do wzięcia czasu dla drużyny upoważnieni są kapitanowie lub kierownicy drużyny, która jest w posiadaniu piłki. Chęć wzięcia czasu, kapitan lub kierownik drużyny zgłasza sędziemu stolikowemu poprzez przekazanie karty z napisem „CZAS DLA DRUŻYNY

e) czas zatrzymywany jest jedynie na wyraźny sygnał sędziego głównego prowadzącego zawody oraz w ostatniej minucie drugiej połowy zawodów za każdym razem, kiedy piłka nie znajduje się w grze. W przypadku kontuzji lub urazu zawodnika o momencie zatrzymania czasu (o ile w ogóle zachodzi taka konieczność) decyduje sędzia główny prowadzący zawody z parkietu.

g) podczas wykonywania rzutu autowego, piłka musi znajdować się na linii i stać w miejscu. Nogi zawodnika wykonującego rzut autowy nie mogą znajdować się na boisku, ale mogą mieć styczność z linią. Bezpośrednio z autu nie można zdobyć bramki, chyba że wcześniej piłka będzie miała kontakt z którymś z zawodników znajdujących się na boisku.

17. Do sędziów prowadzących zawody mają prawo zwracać się tylko i wyłącznie:

a) kapitanowie obu zespołów podczas trwania zawodów

b) kierownicy, którzy są wpisani w protokole meczowym jedynie przed i po zakończeniu zawodów.

30. Przez cały okres trwania zawodów i całej Ligi obowiązuje zakaz słownego obrażania i atakowania sędziów oraz przeciwników. Wszelkie naruszenie nietykalności będzie surowo karane poprzez wykluczenie zawodnika z rozgrywek. Organizator może również ukarać zespół finansowo lub poprzez odjęcie punktów z ligowej tabeli, a w sytuacjach szczególnych wykluczyć cały zespół z rozgrywek

32. Za oddanie meczu walkowerem, na zespół zostanie nałożona kara finansowa w wysokości 40zł. Trzykrotne nie stawienie się na mecz bądź opuszczenie boiska przed zakończeniem zawodów powoduje automatyczne wykluczenie drużyny z Ligi.

33. Wyniki zespołu, który nie rozegra minimum 50% meczów w sezonie, zostaną anulowane i zweryfikowane jako 5:0 na korzyść drużyn przeciwnych. W przypadku, kiedy zespół rozegra ponad 50% spotkań w sezonie, po czym zrezygnuje z dalszego udziału lub zostanie wyrzucony z Ligi, jego dotychczasowe wyniki zostaną zachowane.

42. Na ławce rezerwowych oprócz zawodników może znajdować się jedynie trener oraz kierownik zespołu

(maksymalnie dwie osoby). Ich funkcje muszą być wyraźnie zaznaczone w protokole meczowym.