GKS Futsal nie zagra w rundzie rewanżowej

Zespół GKS Futsal Tychy U-18 nie zagra w rundzie rewanżowej sezonu 2018/2019. Ekipa prowadzona przez Michała Słoninę w bieżących rozgrywkach rozegrała zaledwie 3 z 10 możliwych spotkań. W związku z tym, wszystkie mecze z pierwszej rundy zostają zweryfikowane jako walkowery (również te rozegrane).

Taki przebieg wydarzeń powoduje, że mistrzem półmetka zostali obrońcy tytułu - Piwkarzyki, którzy jako jedyni przegrali z GKS-em. Decyzja o weryfikacji rozegranych przez GKS meczów jako walkowery, została podjęta na podstawie regulaminów innych rozgrywek, mówiących o tym, że jeśli dany zespół nie rozegra minimum 50% spotkań w sezonie, to wszystkie mecze z jego udziałem są anulowane. Ponadto organizatorzy TLF uznali, że utrzymanie wyników z boiska trzech spotkań, które rozegrał GKS, byłoby niezgodne z duchem fair play.

Decyzja o wycofaniu się GKS-u Futsal Tychy spowoduje również zmiany w terminarzu. Pełna rozpiska rundy rewanżowej, pojawi się maksymalnie do końca tygodnia.

• golonos napisał
    Dla przypomnienia - "GKS-u Futsal Tychy U-18. Ich dalszy udział w rozgrywkach stoi pod dużym znakiem zapytania"-wpis organizatora.Nie ma tu ani słowa o wstecznym ustawianiu wyników i dopisywaniu punktów tylko jednej drużynie osiągającej korzyść,której kapitan żalił się organizatorowi i po takich naciskach uzyskach co chciał mimo porażki w uczciwej grze na boisku...Tym bardziej,że żaden punkt regulaminu TLF-u ustalonego przed rozgrywkami nie mówił o odejmowaniu lub dodawania punktów tylko o wykluczeniu danej drużyny z ligi po oddaniu 3 meczu walkowerem-tym bardziej że GKS futsal miał mieć w tej lidze przetarcie w zawodowym graniu,które z góry było wiadomo,że uniemożliwi jej wielokrotnie dotrzymanie terminu meczu ustalanego na początku każdego tygodnia. BB mimo wygranej 7:0 nie były to łatwe punkty z GKS (dodatkowo młodzież przegrywając wielokrotnie słownie obrażała sędziego i groziła mu za co nawet nie dostali kartki,gdyż sędzia,który rzadko tu sędziuje akurat dobrze prowadził zawody i nie płakał o byle pyskówki. Dodatkowe nadintepretacje regulaminu to jest tylko ukłon w stronę JEDNEJ drużyny,pod której naciskiem ugiął się organizator,wcześniej pisząc zupełnie inaczej,że BB zostali mistrzami półmetka.Nie wiem co na w/w temat sądzi np. drużyna JESION lub THE NATURAT,która też nie miała łatwego meczu z GKS.

• ??? napisał

• golonos napisał
    W regulaminie TLF-u nie ma nawet słowa,że po wykluczeniu drużyny jej wyniki ulegają anulowaniu.Nie gramy podstawie regulaminów innych rozgrywek tylko TLF. Myślę że jest to wsteczne oszukiwanie przy tzw. zielonym stoliku,gdy zainteresowana grupa osób naciska organizatora w celu osiągnięcia korzyści punktowej.Tym bardziej,że wcześniej drużyna GKS już w trakcie sezonu miała 3 walkowery i grała dalej,organizator również napisał tylko małą wzmiankę,że dalszy los GKS stoi pod znakiem zapytania,ale nie o anulowaniu wyników,którego faktu regulamin nie uwzględnia.

Wiadomości (utwórz nową)