Jesiony i HBK z awansem do TLF CUP

W cieniu meczu o mistrzostwo w niedzielę odbyły się jeszcze dwa istotne dla losów w tabeli spotkania w grupie słabszej. Na inaugurację 17 kolejki Jesiony pewnie pokonali Multi Polymers 10:4 i dzięki trzem zwycięstwom w 3 rundzie zapewnili sobie awans do TLF CUP.

Stawkę drużyn, które za tydzień zagrają w turnieju kończącym sezon 2019/2020 uzupełniła ekipa Hapoelu Beer Kebab, która wygrała z Magną Formpol 3:2. Zespół Sebastiana Idczaka dobrze zaczął sezon, jednak z każdą mijającą kolejką zamiast na graniu zaczął skupiać się na komentowaniu pracy sędziów, przez co kluczowi zawodnicy zostali zawieszani na kolejne mecze. Taki przebieg wydarzeń spowodował, że beniaminek miał spore problemy ze składem i ostatecznie zakończył sezon na odległej 7 pozycji.

Już wcześniej trzecie miejsce w lidze zapewnili sobie Prawnicy, którzy w niedzielę po raz trzeci pokonali Piłkarskich Emerytów (4:3) i tym samym udowodnili, że w pełni należą im się brązowe medale. Umiejętności Piwkarzyków i Bad Boysów okazały się jednak poza zasięgiem beniaminka, dla którego i tak debiutancki sezon w TLF-e zakończył się ogromnym sukcesem. Posłuchajmy jak postawę swojego zespołu skomentował kapitan Prawników – Michał Różycki