Komplet punktów Matadora i horror Hapoelu

To był  niezwykle emocjonujący weekend na hali przy al. Piłsudskiego. W sobotę i niedzielę odbyły się bardzo ciekawe pojedynki, po rozstrzygnięciu których poznaliśmy Mistrza Tyskiej Ligi Futsalu, - Piwkarzyków. W sobotę zgodnie z planem wygrywali faworyci, poza meczem Matadora z Hapoelem Beer Kebab. Po kapitalnym widowisku dość niespodziewanie komplet punktów zgarnął Matador pokonując HBK 3:2. 3 punkty Matadorowi zapewniło trio Michałów: Różycki, Żerdka oraz Michalak. Ta porażka mocno skomplikowała szanse Hapoelu, który w tym momencie miał już tylko matematyczne szanse na Mistrzostwo.

Wyniki z soboty (16 kolejka):

Centrum - ZET Szpilernia 7:3

FCA - Piwkarzyki 0:4

Bad Boys - Młodzi Wilcy 7:1

Piłkarscy Emeryci - GKS Futsal Tychy U-18 0:5

ATP Matador 98 - Hapoel Beer Kebab 3:2

18 marca 2018 roku złotymi literami zapisało się na kartach historii Piwkarzyków, którzy tego dnia najpierw pokonali Centrum a następnie czekali na wieści z meczu Hapoelu z Jesionami. Spotkanie z Centrum nie ułożyło się po myśli faworyta, ponieważ po 27 minutach za sprawą dwóch goli Jacka Łukawskiego to Centrum prowadziło 2:0. Ostatnie 10 minut to już koncertowa gra Piwkarzyków, którzy zdobyli trzy gole i zapewnili sobie komplet punktów. Całe spotkanie niestety stanęło w cieniu negatywnych emocji do jakich doszło w 18 minucie. Michał Oślizło z Centrum wdarł się w przepychankę z Kamilem Bezakiem, który nie pozostał dłużny i pięsciami postanowił wymierzyć sprawiedliwość przez co jeden i drugi obejrzeli po czerwonej kartce. Decyzją organizatora obaj zawodnicy zostali zawieszeni do końca sezonu łącznie z Turniejem o Puchar Ligi. Niech ta decyzja będzie przestrogą dla wszystkich innych zawodników z pozostałych drużyn.

W najciekawszym meczu 18 kolejki ustępujący Mistrzowie czyli Jesiony pokonały Hapoel Beer Kebab 2:0, a to oznaczało, że na efektownym Pucharze za zwycięstwo w Lidze, zostanie wygrawerowana nazwa Piwkarzyków. W innym ciekawym spotkaniu Matador pokonał GKS Futsal i dzięki 6 punktom zdobytym w weekend, ekipa ta awansowała na wysokie 4 miejsce.

Sprawy spadku z Ligi są już praktycznie przesądzone. Porażka ZET Szpilerni  z Centrum oznacza, że Zetka ma już tylko matematyczne szanse na bezpośrednie utrzymanie się w lidze.

Ciekawie natomiast zapowiada się walka o "szóstkę", która gwarantuje udział w Turnieju głównym o Puchar Ligi, a to dlatego, że szanse na to mają wszystkie zespoły, które nie są zagrożone spadkiem. 4 z 9 zespołem dzieli zaledwie 6 punktów, a przypominamy, że do rozegrania pozostały jeszcze 3 kolejki czyli 9 punktów do zgarnięcia.

Sprawa wicemistrzostwa rozegra się pomiędzy Hapoelem a Bad Boys. Dwie porażki jakie w ten weekend poniosła ekipa z Bierunia Starego i 4 punktów zdobytych przez BB spowodowały, że strata Złych Chłopców stopniała zaledwie do jednego oczka.