Ostatnie granie w 2021 roku!

Przed nami ostatnia seria gier Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu w 2021 roku! Część drużyn ma już wolne i może myśleć o karpiu, ale 10 zespołów musi jeszcze powalczyć o ligowe punkty.

W sobotę rozegramy pełną serię (7 kolejka) w 2 lidze, która jest niemniej ciekawa od 1. O godzinie 10:00 na parkiet wybiegnie 'A'msterdam Duet Team oraz KS Pampeluna '06. Zdecydowanym faworytem będzie wicelider, czyli Pampeluna, która chcąc liczyć się w walce o awans musi z 'A'msterdamem po prostu wygrać (wynik pierwszego meczu 7:4 dla Pampeluny).

O 10:50 chyba najciekawsza para tego dnia w 2 lidze czyli starcie Luz Blues Team z Bieruńskimi Grajkami. Pierwszy mecz obu tych drużyn był niezwykle emocjonujący, a lepsi zaledwie o jedną bramkę okazali się zawodnicy z Bierunia, którzy wygrali 5:4 dzięki.... samobójczej bramce gracza LBT. 'Bluesmeni' z całą pewnością pałają chęcią rewanżu, a wynik tego meczu może dać nam już odpowiedź na pytanie czy Luz Blues stać będzie w tym sezonie na włączenie się do walki o awans. Porażka w tym starciu będzie oznaczała już sporą stratę do dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem.

W ostatnim meczu 2 ligi o godzinie 11:40 zmierzą się Oszołomy oraz Antrax. Jeszcze parę tygodni temu wszystkie największe tytuły sportowe w Polsce pisałyby o tym, że to spotkanie wygrać może wyłącznie Antrax, ale dzisiaj nikt nie odważy się tak powiedzieć na głos. Wszystko za sprawą wspaniałej passy Oszołomów, którzy serią zaczęli zdobywać punkty pokonując kolejno Bieruńskich Grajków (3:1), Amsterdam (5:0) oraz Pampelunę (4:1). Forma tego zespołu robi na prawdę ogromne wrażenie i ten mecz wcale nie będzie spacerkiem dla ekipy Piotra Drabca. Szykuje się świetne widowisko.

Po zmaganiach drugoligowców przyjdzie czas na dwa pojedynki w 1 lidze i będą to mecze nadzwyczaj interesujące i niezwykle ważne dla układu w tabeli. Najpierw o 12:30 na parkiet wybiegną dwa ostatnie zespoły czyli Pod Jesionami oraz Kamraci z Wembley'a. Przez wielu fachowców oba te zespoły są skazywane na spadek z elity, dlatego ich bezpośrednie starcie może mieć ogromne znaczenie na koniec sezonu. Ekipa Jesion ma w tym sezonie (podobnie zresztą jak w poprzednich) dwa oblicza. Pierwsze - jeśli przyjdą w licznym personalnie składzie to mogą pokonać nawet Mistrzów sprzed dwóch lat, czyli Piwkarzyków (co uczynili przed  dwoma tygodniami). I drugie - czyli w momencie kiedy pojawiają się na meczu w 5-6 osób to w zasadzie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem są już skazani na porażkę.

Kamraci z koeli mogą w tym sezonie mówić o sporym pechu i chyba jak żaden z innych beniaminków - płacą frycowe za trzech. Na cztery porażki, które ponieśli w tym sezonie, aż trzy były różnicą tylko jednej bramki. Wszystko wskazuje na to, że o zwycięstwie w tym meczu zadecydują niuanse i dyspozycja dnia.

Na zakończenie zmagań w 2021 roku zostawiliśmy pojedynek starych znajomych, którzy mają rachunki do wyrównania. Mowa tu oczywiście o spotkaniu La Zabawy z Piwkarzykami. Wszyscy (a już na pewno Piwkarzyki) doskonale mają w pamięci ich wstydliwą porażkę aż 0:8 w poprzednim sezonie. Z racji tego, że poprzednia edycja TLF zakończyła się po 1 rundzie to Piwoszom nie było dane zmazać tej wstydliwej plamy w rundzie rewanżowej. Okazja do tego nadarzy się właśnie w sobotę, ale szanse dwukrotnych Mistrzów TLF są w tym meczu jednak niewielkie. Forma Piwkarzy jest w tym sezonie daleka od idealnej, bowiem 8 zdobytych punktów w 6 meczach jest wynikiem dużo poniżej oczekiwań. Remis z Kamratami czy porażka z Jesionami to strata punktów z zespołami, które dzisiaj zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli i te wyniki dobitnie pokazują, że Piwkarzykom w tym sezonie o dobry wynik będzie piekielnie trudno.

Po drugiej stronie La Zabawa, która małymi kroczkami realizuje swój cel jakim jest obrona mistrzowskiego tytułu, czyli sztuka jakiej przez 11 lat nie udało się dokonać żadnemu zespołowi. Faworyt w tym meczu jest tylko jeden i każdy inny wynik jak zwycięstwo aktualnych Mistrzów TLF będzie sporą niespodzianką. Pierwszy gwizdek sędziego punktualnie o godzinie 13:20

Jak widać sobotnie mecze zapowiadają się iście wybornie, dlatego też zachęcamy wszystkich kibiców i sympatyków Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu na ostatnią serię gier w 2021 roku. Wstęp na mecze jest oczywiście bezpłatny.

Startujemy w sobotę o godziny 10:00! Do zobaczenia