Rusza najlepsza liga świata

280 dni – dokładnie tyle musieliśmy czekać na powrót Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu, czyli najlepszej na świecie piłkarskiej ligi dla amatorów. Jeszcze nigdy w 12-letniej historii TLF przerwa w rozgrywkach nie trwała tak długo, a wszystko to jest pokłosiem przedwcześnie zakończonego poprzedniego sezonu. Ostatni mecz jaki mieliśmy okazję oglądać to starcie La Zabawy z FC Dallas, które miało miejsce dokładnie 20 grudnia ub. roku.

Przez te 280 dni zmieniło się bardzo dużo, ale co ważne – wyłącznie na „in plus”. Po pierwsze do rozgrywek dołączyły kolejne nowe zespoły i dzisiaj TLF liczy już 16 drużyn co jest absolutnym rekordem, bowiem nigdy wcześniej do naszych rozgrywek nie zgłosiło się aż tyle zespołów (dotychczasowy rekord to 14 drużyn w sezonie 2011/2012).

Po raz pierwszy w historii zgłoszone drużyny zostały podzielone na 1 i 2 ligę, co oznacza, że na obu szczeblach wszyscy będą bić się o zwycięstwo w każdym meczu. W 1 lidze poza walką o mistrzostwo toczyć się będzie również bój o utrzymanie, ponieważ dwa ostatnie zespoły pożegnają się z elitą i spadną do 2 ligi. Z kolei na drugim poziomie rozgrywkowym analogicznie dwie najlepsze ekipy zapewnią sobie awans do 1 ligi w sezonie 22/23. Meczów o pietruszkę w 12 edycji raczej nie przewidujemy.

Długo wyczekiwana inauguracja zaplanowana jest na najbliższą niedzielę, a jako pierwsze na parkiet wybiegną drużyny, które zagrają w turnieju barażowym o prawo gry w 1 lidze. Już od godziny 8:00 rozpocznie się rywalizacja, która jest sporą niewiadomą, ponieważ w barażach zagrają aż 4 nowe zespoły, które nigdy wcześniej nie grały w TLF i ciężko przewidzieć jaki poziom gry zaprezentują. Jedno jest pewne – z 6 zespołów awans do elity wywalczą trzy najlepsze, a pozostałe uzupełnią grono drugoligowców. Oto jak prezentuje się podział na grupy:

GRUPA A: Antrax, Kamraci z Wembleya, Pampeluna ’06

GRUPA B: Pod Jesionami, Bieruńskie Grajki, From UA

Harmonogram gier turnieju barażowego znajduje się >>TUTAJ<<

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczniemy zmagania ligowe, a jako pierwsi na parkiet wybiegną Luz Blues Team oraz beniaminek ‘A’msterdam Duet Team. Faworytem w tym starciu zdają się być „Bluesmeni”, którym w tym starciu powinno pomóc doświadczenie zebrane z poprzedniego sezonu. Ten mecz zainauguruje zmagania w 2 lidze.

Następnie o godzinie 13:00 i 13:50 wskoczymy na nieco szybsze obroty, bowiem do gry wkroczą pierwszoligowcy. Najpierw „Święta Wojna” czyli derbowe starcie Piwkarzyków z Piłkarskimi Emerytami, a następnie pojedynek FC Dallas z Bad Boys. Na samą myśl o tym, że w sezonie 2021/2022 w 1 lidze czekają nas wyłącznie elektryzujące pojedynki już zacieramy ręce.

O 14:40 truskawka na torcie czy mecz o Superpuchar Tyskiej Ligi Futsalu, a w nim naprzeciw siebie staną aktualny Mistrz- La Zabawa Tychy oraz wicemistrz z poprzedniego sezonu – The Naturat. To spotkanie to absolutny TOP i najwyższa półka jeżeli chodzi o tyski futsal. Oba zespoły naszpikowane są zawodnikami z nietuzinkowymi oraz nieprzeciętnymi umiejętnościami i możemy uznać to za pewnik, że ten pojedynek nie będzie odstawał widowiskowością od starć ekstraklasowych.

Najważniejszą informacją dla wszystkich sympatyków Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu jest jednak fakt, że w końcu kibice będą mogli zasiąść na trybunach hali przy al. Piłsudskiego 20. Przypomnijmy, że praktycznie cały poprzedni sezon był rozgrywany przy zamkniętych trybunach, a kibiciom pozostawały wyłącznie transmisje on-line. Kwintesencją sportu jest jednak możliwość oglądania wszelkich wydarzeń na żywo, dlatego w tym miejscu gorąco zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielne zmagania w TLF.

Startujemy punktualnie o godzinie 8:00, a wejście na halę odbywa się tylnym wejściem dla zawodników.

Wstęp wolny!