Superstrzelcy z Jesion

Niedziela (podobnie jak sobota) nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć, a wyżej notowane zespoły wygrywały swoje mecze. Po trzech weekendach grania wyklarowało nam się kto w 1 lidze będzie walczył o utrzymanie, a w 2 lidze o awans. Zacznijmy od wyższego szczebla.

W niedzielę drugi raz w sezonie na parkiet wybiegła La Zabawa i zmazała plamę po porażce z Piłkarskimi Emerytami, pewnie ogrywając Antrax 7:1. Wynik tego meczu mógł być zdecydowanie bardziej okazały, ale przed dwucyfrowym wynikiem beniaminka ratowały słupki, poprzeczki i niefrasobliwość zawodników La Zabawy w wykańczaniu akcji. Hat Trickiem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Żytka.

W drugim spotkaniu 1 ligi odnotowaliśmy remis 1:1 w meczu Emerytów z Adwokatami. Ci drudzy do meczu przystąpili bez duetu Różycki & Michalak, natomiast po stronie PE zabrakło ich największej gwiazdy czyli Piotra Stefanka. Nieobecność wszystkich wymienionych Panów spowodowała, że zobaczyliśmy tylko dwa gole, a oba zespoły sprawiedliwie podzieliły się punktami.

W 2 lidzie sprawa awansu prawdopodobnie będzie rozstrzygała się pomiędzy trójką: Tyskie Dzbany, Pod Jesionami i Luz Blues Team. Faworyci do wygrania 2 ligi już po kilku kolejkach usadowili się w czubie tabeli i z całą pewnością będą przewodzić jej do końca sezonu.

Jesiony w niedzielę pokonali Oszołomów 6:3 i weekend zakończyli z imponującym bilansem 20 strzelonych goli. W niedzielę pierwszoplanową postacią był Jan Zaczyński, który 3-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Drugie zwycięstwa w sezonie odnotowali Unknown Team oraz KS Pampeluna ’06. Ci pierwsi pokonali Lekarzy 7:3 (3 gole Łukasza Urbanka), a drudzy nie dali szans Football Club Brothers wygrywając 4:1. W drugiej lidze poza walką o awans bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja o miejsca 3-6, które przypominamy są premiowane prawem gry w TLF CUP.

W 1 lidze liderem The Naturat Hydro Optima. „Fiołki” z kompletem punktów i bilansem bramkowym 31:4 wygodnie rozsiedli się na 1 miejscu. Za ich plecami niespodziewanie Piłkarscy Emeryci (7 punktów), którzy mogą okazać się czarnym koniem rozgrywek. PE po wygraniu baraży idą jak burza i w sezonie 2022/2023 jeszcze nie doznali porażki. Stawkę podium uzupełniają FC Dallas (6 punktów).

.....