Szalona 2 liga

Drugoligowcy za wszelką cenę nie chcą ustępować drużynom z elity i fundują nam dokładnie takie same emocje jak na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Na fotelu lidera utrzymała się ekipa z Bierunia, która w niedzielę pewnie 4:1 pokonała Oszołomów rewanżując im się tym samym za porażkę z pierwszej rundy, która była pierwszym w historii i zwycięstwem Oszołomów. Bohaterem spotkania był Tomasz Nowak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i to głównie dzięki jego dobrej dyspozycji Bieruńskie Grajki zrobili kolejny krok w kierunku awansu.

W 9 kolejce punkty straciła Pampeluna, która uległa Luz Blues Team 3:1. Spotkanie trzymało w napięciu przez całe 40 minut, a Bluesmeni komplet punktów zawdzięczają głównie Dawidowi Błaszczykowi (2 bramki) oraz Szymonowi Misikowi, który wyczyniał cuda między słupkami. Ta wygrana LBT cały czas daje szanse i nadzieje tej ekipie na walkę o awans w bieżącym sezonie.

Swoje zadanie wykonał również Antrax, który nie bez problemów pokonał ostatni w tabeli ‘A’msterdam Duet Team. Już w 3 minucie meczu czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym obejrzał Mateusz Krajewski, co rywale wykorzystali kilkadziesiąt minut później, bowiem z gry w przewadze skorzystał Leszek Budzikowski i ‘A’msterdam objął prowadzenie. Dla beniaminka były to jednak miłe złego początki, ponieważ później do głosu doszli już zawodnicy Antraxu, których dyspozycja w grze obronnej pozostawiała jednak wiele do życzenia. Być może wpływ na to miała nieludzka pora o której przyszło grać obu ekipom, no ale ktoś przecież musiał rozpocząć niedzielne granie :) Ostatecznie złoto-czarni wygrali to spotkanie 5:3 i wobec porażki Pampeluny wrócili na miejsce premiowane awansem.

Przed drugoligowcami 10 kolejka, która zamknie 2 rundę, po której rozpoczniemy trzecią (decydującą) serię gier. Z całą pewnością będziemy obserwować ją z bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ szanse na awans cały czas ma aż 5 zespołów.