Weekendowy maraton z TLF

W najbliższy weekend czeka nas solidna dawka futsalu. Łącznie w oba dni obejrzymy aż 16 spotkań, a część zespołów wystąpi na parkiecie dwukrotnie. Jeśli dodamy do tego imprezę otwarcia jaka odbędzie się w sobotę wieczorem w pubie PRZEJDŹMY NA TY, to najbliższy weekend nie może nazywać się inaczej jak tylko ROBIMY REMONTY TYSKA LIGA FUTSALU.

W sobotę zawodnicy pośpią nieco dłużej niż zwykle, bowiem granie zaczniemy od godziny 10:00. Wtedy to na parkiet wybiegną dwa zespoły, które są w zupełnie odmiennych nastrojach po minionym weekendzie. Unknown Team sięgnął po swoje pierwsze historyczne punkty wygrywając Oszołomami 4:1, natomiast Tyskie Dzbany mijający tydzień spędzili na wyciąganiu wniosków po tym jak kompletnie zawiedli w turnieju barażowym o prawo gry w 1 lidze.

W sobotę po raz pierwszy przy Piłsudskiego zobaczymy ekipę Lekarzy, których umiejętności gry w futsal są jedną wielką niewiadomą. Ich rywalem będzie Football Club Brothers czyli zespół, który podobnie jak Dzbany został w 2 lidze po przegranych barażach. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Meczem dnia będzie jednak pierwszoligowy pojedynek zaplanowany na godzinę 14:10. Właśnie wtedy naprzeciw siebie staną 2 i 3 zespół poprzedniego sezonu czyli The Naturat Hydro Optima i FC Dallas. Już 2 kolejce los skojarzył ze sobą oba te zespoły, który nie bez powodu są wymieniane w gronie faworytów do końcowego triumfu. Na parkiecie zobaczymy plejadę gwiazd dlatego też gorąco zachęcamy Was do przybycia na trybuny. Futsal z najwyższej półki – gwarantowany.

Z kolei w niedzielę zmagania rozpocznie już o godzinie 8:00. W roli rannych ptaszków wystąpią Unknown Team oraz Luz Blues Team. Ekipa „Bluesmenów” na ten weekend powinna być podwójnie zmotywowana, aby zdobyć komplet punktów, bowiem za tydzień ich Pani Kierownik zmienia stan cywilny i prezent w postaci 6 punktów zdobytych w sobotnio-niedzielnych meczach będzie mile widziany.

W 1 lidze sporo powinno dziać się w meczu Piłkarskich Emerytów z FROM UA. Przypomnijmy, że oba te zespoły spotkały się w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu i wtedy górą był zespół z Ukrainy, który zapewnił sobie bezpośrednie utrzymanie w elicie. Dodatkowego smaczku temu meczu doda fakt, iż w bramce FROM UA stoi Jarosław Zabraniak, który w poprzednich latach bronił przecież barw Piłkarskich Emerytów.

Na poniższych grafikach znajdziecie pełny harmonogram gier. Zapraszamy wszystkich na halę przy Piłsudskiego 20 zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Emocje gwarantowane.