Wkraczamy w decydującą fazę 1 etapu

Wielkimi krokami wchodzimy w decydującą fazę pierwszego etapu sezonu 2020/2021. Przypomnijmy, że po 1 rundzie (13 kolejek) nastąpi podział na 1 i 2 ligę. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej w której toczyć się będzie walka o mistrzostwo TLF zagra 8 drużyn, natomiast pozostałe 5 będzie rywalizowało w 2 lidze. W 11 edycji toczyć się będzie zatem szalona walka nie tylko o mistrzostwo, ale także o awans do "ósemki", a następnie o utrzymanie w pierwszej lidze oraz awanse z drugiej ligi.

W najbliższy weekend zostanie rozegranych aż 13 spotkań, a to oznacza, że w niedzielę wieczorem może dojść do sporych przetasowań w tabeli. W niedzielę nasze oczy będą zwrócone głównie na rywalizacji Piwkarzyków z Adwokatami Śląsk. To spotkanie pokaże czy Piwkarze wyczyścili głowy i poradzili sobie mentalnie po srogim laniu jakie otrzymali od La Zabawy. Czeka ich jednak nie lada wyzwanie bowiem po słabszym początku sezonu Adwokaci zdaje się, że złapali odpowiedni rytm zdobywając 10 punktów w 4 ostatnich meczach. Początek tego meczu punktualnie o godzinie 9:00. Transmisja w TLF TV.

W sobotę zaległości będzie nadrabiał The Naturat, który na rozpoczęcie 8 kolejki (8:10) zmierzy się z Tichau, a następnie o 9:50 z GKS Futsal Tychy U-19. Ciekawie powinno być w starciu La Zabawy z Piłkarskimi Emerytami czyli rozpędzonej ofensywnej lokomotywy z solidną defensywą. O tym czy Emeryci postawią "Żelazną kurtynę" czy zaskoczą rywala i postawią wszystko na jedną kartę rzucając się na przeciwnika przekonamy się punktualnie od godziny 10:40.

W pozostałych sobotnich meczach GKS podejmie Jesiony (11:30), FC Dallas zagrają z Oszołomami (12:20), a Bad Boys z Luz Blues Team (13:10)

W niedzielę mecz numer 1 to zdecydowanie pojedynek Bad Boys z The Naturatem. To spotkanie z gatunku walki bezpośrednich rywali o mistrzostwo. O tym kto zrobi kolejny krok w jego kierunku przekonamy się około godziny 10:00, ponieważ start tego meczu zaplanowano na godzinę 9:20.

Inne spotkania również zapowiadają się bardzo ciekawie. Starcia GKS z Antraxem (8:30), Emerytów z Adwokatami (10:10) czy Jesion z FC Dallas (11:00) powinny trzymać w napięciu do ostatniej syreny.

Niezwykle ciężkie zadania przed beniaminkami. Oszołomy zmierzą się z La Zabawą (11:50), natomiast Luz Blues Team z Piwkarzykami (12:40).

W tym miejscu jeszcze raz przypominamy, że trybuny hali przy al. Piłsudskiego 20 w dalszym ciągu są zamknięte dla publiczności. Apelujemy, aby zawodnicy po zakończeniu swoich spotkań opuszczali halę i nie wracali na trybunę. W sobotę zapraszamy wszystkich przed smartfony na transmisję spotkania Piwkarzyki - Adwokaci Śląsk.

Początek relacji o godzinie 8:55 czasu polskiego :)

8 KOLEJKA SOBOTA 21.11.2020

8:10 The Naturat - Tichau FC

9:00 Adwokaci Śląsk - Piwkarzyki (TLF TV na żywo)