Adwokaci na fali

Po sobotniej kolejce największy skok w ligowej tabeli zanotował The Naturat, który zainkasował 6 punktów i awansował z 6 na 2 miejsce. Piłkarska Reprezentacja Izby Adwokatów Śląsk kontynuuje swoją wyśmienitą passę. Tym razem pokonali będących w dołku Piwkarzyków 6:3 i zanotowali 4 zwycięstwo w tym sezonie.

Na inaugurację 8 serii gier wspomniany The Naturat do 25 minucie zaledwie remisował z Tichau FC 2:2. Ostatni kwadrans to jednak popisowa gra tego zespołu, który zaaplikował rywalom 6 bramek i ostatecznie wygrał pewnie 8:2. Z kolei w zaległym spotkaniu z 2 kolejki zespół Marcina Bały odprawił z kwitkiem młodzież GKS-u 6:1. W obu tych meczach hat-trickiem popisywał się Maciej Pyka, który sobotę zakończył z podwójnym tytułem MVP.

W najlepiej zapowiadającym się spotkaniu 8 kolejki Adwokaci Śląsk po znakomitym widowisku, które było transmitowane w TLF TV wygrali z Piwkarzykami 6:3, a decydujące w tym starciu były... asysty. Do przerwy mieliśmy remis 2:2, ale po zmianie stron po raz kolejny na prowadzenie wyszli Adwokaci zdobywając bramki w 27 i 34 minucie meczu. Przy stanie 2:4 Piwkarze postanowili zatem... tak, tak - wycofać bramkarza :) Manewr ten okazał się opłakany w skutkach, ponieważ najpierw Michał Różycki, a następnie Łukasz Sobala uderzeniami do pustej bramki podwyższyli rezultat na 6:2 i w tym momencie pewne już było, że mistrzowie TLF poniosą trzecią porażkę z rzędu. Na otarcie łez w 39 minucie Adam Mateja z przedłużonego rzutu karnego jedynie zmniejszył rozmiary porażki.

Posłuchajcie pomeczowych wypowiedzi zawodników obu drużyn

W pozostałych spotkaniach nie było już niespodzianek. La Zabawa ograła Emerytów 7:2, Bad Boys wygrali z Luz Blues Team 8:2, a FC Dallas mimo, że po 4 minutach dość sensacyjnie 0:2 przegrywali z Oszołomami to ostatecznie dzięki fantastycznej grze w 2 połowie rozgromili przeciwników 12:3. Aż 5 bramek w tym meczu zdobył Paweł Pytel.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z Patrykiem Gajewskim z La Zabawy, który podzielił się z nami swoją opinią na temat gry swojego zespołu w tym sezonie.

W ostatnim meczu w napięciu trzymało spotkanie Jesion z GKS-em. Do przerwy 2:0 prowadziła młodzież GKS-u, ale druga połowa była już całkowicie zdominowana przez Jesiony, którzy zdobyli 5 goli tracąc zaledwie jednego ostatecznie wygrywając 5:3.

W klasyfikacji strzelców z 18 trafieniami cały czas na prowadzeniu Bartosz Rutkowski, który wyprzedza Michała Różyckiego (12 bramek) i Pawła Pytla (11 bramek), który dzięki znakomitej formie w meczu z Oszołomami wskoczył na podium tej klasyfikacji.