Czyste konta Misików

Niesamowite rzeczy dzieją się na zapleczu elity. W niedzielę zespoły z 2 ligi zakończyły drugą rundę zmagań, po której wiemy tyle…. że nic nie wiemy! Na tym szczeblu każdy wygrywa z każdym i w zasadzie w żadnym spotkaniu nie można mówić, że ma ono swojego faworyta.

W 10 kolejce tylko jeden mecz trzymał w napięciu, ponieważ dwa pozostałe kończyły się wysokimi wygranymi. Zacznijmy od Wielkich Derbów Europy, które całkowicie zdominował ‘A’msterdam i w pełni zasłużenie (prawie) zrewanżował się Oszołomom wygrywając 4:0 (w pierwszym meczu Oszołomy wygrały 5:0). Zatem o tym, która z tych ekip przez całe lato będzie rządziła w dzielnicy osiedla A, zadecyduje ostatni mecz w 3 rundzie. Spory udział w zwycięstwie miał Marek Misik, zachowując w tym meczu czyste konto. Bramkarz 'A'msterdamu natchnął swoim wyczynem również syna, który tego dnia również pozostawał w świetnej dyspozycji.

Pogromem zakończyło się starcie Luz Blues Team z Antraxem. Ci pierwsi nie pozostawili żadnych złudzeń drugim dominując na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty z łatwością wygrywając aż 6:0. Spotkanie momentami było bardzo nerwowe, a sędziowie w tym meczu aż 5-krotnie wyjmowali żółte kartoniki. Bohaterami „Bluesmenów” Szymon Misik, który skopiował wyczyn ojca i również zachował w niedzielę czyste konto oraz Jakub Kacprowski - autor trzech bramek dla LBT.

W najciekawszym meczu 2 ligi Bieruńskie Grajki podzieliły się punktami z Pampeluną remisując 3:3. Istne szaleństwo w tym pojedynku rozpoczęło się w 36 minucie (do tej pory był remis 1:1). Właśnie wtedy Pampelunę na prowadzenie wyprowadził Kamil Andrzejewski. Ekipa ta nie cieszyła się jednak zbyt długo z prowadzenia, ponieważ 2 minuty później… już przegrywała! W 37 i 39 minucie Bieruńskie Grajki dwukrotnie za sprawą Wojciecha Kostyry zdobyli bramki i wydawało się, że lider sięgnie w tym meczu po komplet punktów. Pampeluna ma jednak w swoich szeregach niezawodnego Daniela Bąka, który dosłownie na kilka chwil przed końcową syreną zdołał pokonać bramkarza rywali i ostatecznie oba zespoły dopisały na swoje konto po jednym punkcie.

Liderem 2 ligi nadal Bieruńskie Grajki. Pomimo porażki drugą lokatę utrzymał Antrax, a na 3 miejsce awansował Luz Blues Team, który do miejsca premiowanego awansem traci już tylko jedno oczko