Piwkarzyki Rycerzami Wiosny ?

Sporo emocji mieliśmy w 1 lidze. 13 kolejkę rozpoczęły męczarnie The Naturatu, który do 39 minuty i 40 sekundy zaledwie remisował z Piłkarskimi Emerytami 1:1. Całe 40 minut to istna (ale skuteczna) obrona niżej notowanych Emerytów, który jednak na 20 sekund przed końcową syreną nie ustrzegli się błędu i za sprawą Michała Bały stracili bramkę na 2:1. Równo z syreną piłkę do pustej bramki skierował jeszcze Maciej Pyka i ostatecznie The Naturat wygrał 3:1.

Swój plan na niedzielę wykonali również zawodnicy FC Dallas, którzy nie dali najmniejszych szans Jesionom wygrywając 6:1. Wszystkie bramki dla „Dallasów” zdobywali zawodnicy, którzy w ostatnim okienku transferowym dołączyli do tego zespołu. Dwóch z nich: Piotr Ziemiak i Piotr Narożny jeszcze nie tak dawno strzelali dla Jesion, ale w minionej kolejce strzelali gole swoim byłym kolegom. Trzy trafienia tego dnia zaliczył Artur Kamiński, który był najjaśniejszą postacią FC Dallas.

O 10:10 na parkiet wybiegły zespoły, które w rundzie rewanżowej notują przeciwległą do siebie formę. Piwkarzyki idą jak burza odnosząc w 2 rundzie same wygrane, natomiast Bad Boys w ostatnich tygodniach zaliczają solidny zjazd formy, co było widać w trakcie Old Firm Derby. O ile do przerwy Piwosze tylko raz udokumentowali swoją przewagę, o tyle po zmianie stron nie pozostawili już żadnych złudzeń i rozbili swojego odwiecznego rywala wygrywając cały mecz aż 6:0. Dla Piwkarzyków to było czwarte zwycięstwo z rzędu dzięki któremu zbliżyli się do strefy medalowej, a przecież jeszcze na początku stycznia znajdowali się tuż nad strefą spadkową.

Dużo emocji i nerwów było w meczu Kamratów z From UA, ale nie mogło być inaczej skoro oba zespoły walczyły w tym meczu praktycznie o życie. To szalone widowisko ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Kamratów 5:3 i daje ono spory oddech beniaminkowi, który po tym zwycięstwie oddalił się od strefy spadkowej. Premierowe trafienie zaliczył Marek Kołodziejczyk, który przed startem rundy rewanżowej dołączył do ekipy Kamratów.

Na deser 13 kolejki oglądaliśmy starcie Adwokatów z La Zabawą. Ci pierwsi mocno postawili się Mistrzom, a cały mecz przez 40 minut był prowadzony w istnie szalonym tempie. Adwokatów tego dnia stać było na 3-krotne pokonanie Zbyszka Modrzika, ale to okazało się za mało ponieważ La Zabawa tego dnia w swoich szeregach miała duet Sitko & Majewski. Obaj panowie zdobyli po dwie bramki, a jedno trafienie dołożył jeszcze dawno nie widziany przy Piłsudskiego – Mateusz Żytka.

La Zabawa nie ogląda się zatem za nikogo i pewnie zmierza po obronę tytułu. Do końca sezonu 21/22 pozostało już tylko 5 kolejek co w sumie daje do zdobycia 15 punktów, jednak La Zabawa do obrony tytułu potrzebuje ich zdobyć zaledwie 9.

Na dole tabeli 1 ligi bez zmian. Na miejscach spadkowych Jesiony oraz From UA.