Drugie podejście do koronacji

W niedzielne przedpołudnie rozegramy tylko 3 mecze, ale będą to mecze, które mogą dać nam odpowiedź na wszystkie niewiadome jakie zostały w tym sezonie.

Punktualnie o godzinie 9:00 na parkiet wybiegną The Naturat i From UA. Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele w tym sezonie, ale co ważne, oba cały czas zachowują szanse na ich zrealizowanie. The Naturat w przypadku starty punktów pożegna się definitywnie z #powrotem na szczyt, natomiast ekipa z Ukrainy jeśli nie zdobędzie kompletu punktów może w niedzielę pożegnać się z 1 ligą (stanie się tak w przypadku zwycięstwa Emerytów z Adwokatami). O tym, że wicemistrzów TLF czeka bardzo trudne zadanie świadczy ostatnie zwycięstwo From UA z Adwokatami Śląsk 4:2.

O 9:50 zmierzą się wspomniani już Adwokaci z Piłkarskimi Emerytami. Zespół dowodzony przez Michała Różyckiego ma w tym sezonie szanse na zajęcie wyłącznie 4 miejsca. Po bardzo słabym początku sezonu Adwokaci w końcu włączyli 6 bieg i w mgnieniu oka znaleźli się w czołówce przez długi czas walcząc o podium. Porażka z From UA przekreśliła ich szanse, ale zajęcie 4 miejsca w tak silnej lidze na pewno mogą uznać za spory sukces. Z kolei Piłkarscy Emeryci po sensacyjnym pokonaniu La Zabawy złapali głębszy oddech, ale tylko na tydzień, bowiem Ukraina wygrywając z Adwokatami ponownie zniwelowała stratę do 1 oczka.

Na koniec niedzielnych zmagań o godzinie 10:40 rozpocznie się najważniejszy mecz dnia. La Zabawa stanie na przeciwko Bad Boys, którzy jak jeszcze nikt inny w tym sezonie będą chcieli pokonać broniących tytułu Mistrzów TLF, a o tym że nie jest to zadanie nie do wykonania udowodnili Emeryci. W przypadku zwycięstwa BB w tym meczu i wygranej The Naturatu z From UA o mistrzostwie w sezonie 2021/2022 zadecyduje bezpośrednie starcie La Zabawy z "Fiołkami" w ostatniej kolejce.

Scenariuszy na niedzielę jest kilka, a wśród nich taki, że La Zabawa zostanie Mistrzem... jeszcze przed swoim meczem z Boysami. Stanie się tak w przypadku remisu lub porażki The Naturatu z Ukrainą w pierwszym meczu dnia.

Walka o Mistrzostwo i o utrzymanie zapowiada się na tyle imponująco, że nie sposób nie odwiedzić trybun hali przy Piłsudskiego! Dla każdego kibica Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu obecność na trybunach w niedzielny poranek jest obowiązkowa! Zapraszamy.