La Zabawa przechodzi do historii

Historia dzisiaj zapisała się na naszych oczach! La Zabawa Tychy jako pierwszy zespół 12-letniej historii ligi obronił tytuł mistrzowski. Dzisiejszy triumf ma dla nowych (starych) Mistrzów zdecydowanie lepszy smak niż przed rokiem, kiedy to o tytule dowiedzieli się z telewizji siedząc w kapciach w domowym zaciszu. Przypomnijmy, że poprzedni sezon z powodu pandemii został przerwany po 1 rundzie. Dzisiaj La Zabawa zdobywa tytuł na parkiecie, a radości zawodników tego zespołu nie było końca... To będzie długa niedziela w Klubokawiarni!

Samo spotkanie z Bad Boys było... nudnym widowiskiem. "Źli Chłopcy" byli tylko tłem dla swojego rywala. La Zabawa dzisiaj po prostu... zabawiła się ze swoim rywalem. Pierwsze skrzypce odegrał nie kto inny jak Bartosz Rutkowski, który widząc wyczyn Grzegorza Migdała z meczu z FROM UA (5 bramek), postanowił... skopiować jego wyczyn! O meczu Bad Boys - La Zabawa można napisać tylko tyle, że się odbył i zakończył wysokim zwycięstwem Mistrzów aż 9:2.

Na otwarcie niedzielnych zmagań The Naturat wykonał zadanie jakim było pokonanie From UA. Po szalonym meczu "Fiołki" pokonali niżej notowanego rywala 8:5, choć do przerwy The Naturat prowadził zaledwie 4:3. Ojcem zwycięstwa wspomniany już Grzegorz Migdał - autor 5 trafień.

Kosmiczny mecz zafundowali Adwokaci i Emeryci. Do przerwy mieliśmy remis 0:0, a główne role odgrywali obaj bramkarze. Po zmianie stron oba zespoły przestały kalkulować i poszły na totalną wymianę ciosów. W drugich 20 minutach padło aż 11 goli, ale co najważniejsze o tę jedną lepsi okazali się Adwokaci, którzy ostatecznie wygrali 6:5.

Przed nami ostatnia kolejka w 1 lidze, która da nam odpowiedź na pytania: kto zostanie wicemistrzem TLF oraz kto dołączy do Jesion i pożegna się z elitą. Sprawa srebrnych medali rozstrzyga się już wyłącznie pomiędzy FC Dallas, a The Naturatem. Z kolei w bezpośrednim meczu o utrzymanie za tydzień From UA zmierzy się z Piłkarskimi Emerytami. Dzisiejsze wyniki spowodowały, że pewni utrzymania są już Kamraci z Wembley'a,

Posłuchajcie wypowiedzi zawodników La Zabawy i The Naturatu po dzisiejszych wydarzeniach