Koniec rozgrywek w 2 lidze

Bieruńskie Grajki i Antrax to dwa zespoły, które w sobotę zapewniły sobie awans do 1 ligi w sezonie 2022/2023. Ci pierwsi nie dali najmniejszych szans Pampelunie i zwycięstwem 4:0 przypieczętowali sukces jaki odnotowali w swoim pierwszym roku gry w naszej lidze. Drudzy z kolei stoczyli nieprawdopodobny bój z Luz Blues Team. Do przerwy mieliśmy remis 2:2, a dwie minuty po zmianie stron decydującą (jak się później okazało) bramkę dla Antraxu zdobył... zawodnik Luz Blues Team! Łukasz Błaszczyk pechowo skierował piłkę do własnej bramki, która okazała się decydującą do losów spotkania. Oba zespoły miały jeszcze swoje szanse na zdobycie goli, ale świetnie między słupkami do ostatniej syreny spisywali się obaj bramkarze. Porażka 2:3 oznacza dokładnie tyle, że "Bluesmenom" do awansu zabrakło dosłownie jednej bramki, bowiem remis w tym meczu dawał awans właśnie ekipie LBT, która 13 edycję ponownie rozegra w 2 lidze.

Wielkie Derby Europy czyli starcie 'A'msterdamu z Oszołomami miały dać odpowiedź na to, który z tych zespołów będzie rządził w dzielni w trakcie przerwy między rozgrywkami. Miały dać, ale nie dały, ponieważ spotkanie zakończyło się remisem 2:2 co oznacza, że jedni i drudzy wygrali w bezpośrednich spotkaniach po jednym razie i zanotowaliśmy remis, który padł w sobotę.

Jednym radość, drugim smutek. W sobotę szanse na utrzymanie w lidze definitywnie straciły Jesiony, przegrywając z Kamratami z Wembley'a 1:2. Gwoździem do trumny tego nieudanego dla Jesion sezonu była stracona w 40 minucie bramka, która definitywnie pogrzebała ich szanse na pozostanie w elicie.

Duży krok w kierunku utrzymania zrobił zespół z Ukrainy, który dość niespodziewanie wygrał z Adwokatami Śląsk 4:2. Ten wynik powoduje, że zarówno Kamraci jak i tym bardziej Emeryci ciągle nie mogą być pewni utrzymania w 1 lidze. O wszystkim zadecydują dwie ostatnie kolejki. W najlepszej sytuacji są Kamraci, którym do upragnionego celu wystarczą tylko (i aż) 3 punkty. Wiele jednak wskazuje na to, że decydujące będzie bezpośrednie starcie From UA z Piłkarskimi Emerytami, które zostanie rozegrane w ostatniej kolejce.

W ostatnim meczu 1 ligi FC Dallas pokonali Piwkarzyków 5:1 a ten wynik powoduje, że podium w sezonie 2021/2022 będzie miało ten sam skład co przed rokiem. Pytanie tylko w jakiej kolejności sezon ostatecznie zakończy La Zabawa, FC Dallas i The Naturat ?