Ostateczne rozstrzygnięcia w 2 lidze

W sobotę bardzo dużo się wyjaśni, ale nie to co najważniejsze. W najbliższy weekend nie poznamy jeszcze Mistrza TLF w sezonie 2021/2022, ale na pewno dowiemy się kto zapewni sobie awans do 1 ligi oraz być może poznamy pierwszego spadkowicza z elity.

Po kolei.

W sobotę sezon 21/22 zakończą drugoligowcy. W najlepszej sytuacji są Bieruńskie Grajki, którzy zmierzą się z grającą o pietruszkę Pampeluną. Ekipie z Bierunia do upragnionego celu w tym spotkaniu wystarczy zaledwie remis i to bez względu na wynik meczu Luz Blues Team – Antrax. Skoro już jesteśmy przy tym starciu to ten mecz będzie bezpośrednim pojedynkiem o awans. Antrax, aby zająć miejsce premiowane awansem musi ten mecz po prostu wygrać. W lepszym położeniu są „Bluesmeni”, którzy mają handicap w postaci remisu, który dla nich będzie „zwycięskim remisem”.

Można by pomyśleć, że Oszołomy i ‘A’msterdam Duet Team w sobotę zagrają już o czapkę śliwek. Nic bardziej mylnego. To będą wielkie Derby Europy, które zadecydują o tym, która z tych ekip będzie piłkarską potęgą w swojej dzielnicy, aż do rozpoczęcia kolejnych rozgrywek. W dwumeczu mamy remis 1:1, zatem o wszystkim zadecyduje spotkanie z 15 kolejki. Po meczu wspólne spotkanie w miejscowej klubokawiarni gwarantowane, ale na parkiecie odpuszczania z całą pewnością nie będzie. Stawka tego meczu jest niezwykle ogromna.

W 1 lidze zostaną rozegrane tylko trzy mecze, ale mogą one dać sporo odpowiedzi na pytanie dotyczące spadku z elity. Z nożem na gardle w sobotę na parkiet wyjdzie ekipa Pod Jesionami, która w przypadku porażki z Kamratami z Wembley’a będzie pierwszym zdegradowanym zespołem, bowiem straci już nawet matematyczne szanse na utrzymanie. W przypadku zwycięstwa Jesion, sytuacja w dole tabeli zrobi się naprawdę mocno zagmatwana, a o utrzymaniu mogą  decydować mała tabela, bezpośrednie mecze czy nawet… bilans bramkowy! Istny armagedon!

17 kolejkę w 1 lidze zainauguruje para Piwkarzyki – FC Dallas. Ci pierwsi niemal pewne jest, że na koniec sezonu zajmą 6 miejsce, z kolei drudzy cały czas mają realne szanse na wicemistrzostwo.

W ostatnim meczu dnia Adwokaci Śląsk podejmą From UA. Ekipa Michała Różyckiego cały czas ma spore szanse na zajęcie 3 miejsca, ale aby tak się stało koniecznością jest zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem. Zadanie będzie o tyle trudne, bowiem Adwokaci zagrają bez pauzującego za kartki Macieja Kocztorza. Z kolei dla From UA to będzie pierwszy z trzech ostatnich meczów w sezonie o „być albo nie być”.

Sobotnie granie rozpoczynamy punktualnie od godziny 10:30. Zapraszamy na halę!

HARMONOGRAM GIER

Mecz