Mecz na szczycie w TLF

Mieliśmy już „Mecz dziesięciolecia” oraz „Mecz XXI wieku”, a teraz nadchodzi czas na „Mecz rundy w sezonie 2020/2021”. Mowa tu oczywiście o starcu dwóch obecnie najlepszych zespołów bieżących rozgrywek czyli La Zabawa Club de Futbol i FC Dallas. Szanse na mistrzostwo półmetka zdecydowanie większe ma La Zabawa, bowiem aby 1 etap zakończyć na 1 miejscu w tabeli wystarczy, że…. w sobotę pokonają Antrax.

Niedzielny pojedynek La Zabawy z Dallasami będzie miał ogromne znaczenie i wpływ na tabelę przed rundą rewanżową. W przypadku zwycięstwa La Zabawy ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem do mistrzostwa jakim są właśnie Dallasi będzie wynosiła aż 8 punktów (o ile oczywiście dzień wcześniej La Zabawa sięgnie po komplet punktów we wspominanym meczu z Antrax-em). Taka solidna zaliczka spowoduje, że „tyscy galaktyczni” mistrzostwo w sezonie 2020/2021 mogą przegrać już tylko sami ze sobą, ponieważ w pierwszej rundzie odsyłali z kwitkiem kolejno Adwokatów (9:2), Bad Boys (4:1) czy Piwkarzyków (8:0). Póki co punkty stracili tylko w meczu z The Naturat-em remisując 2:2 i jeżeli w niedzielny wieczór okażą się lepsi od FC Dallas to trudno o wskazanie zespołu, który mógłby ich pokonać w rundzie rewanżowej.

Dla FC Dallas po zgubionych punktach z The Naturat-em (0:1), Bad Boys (1:1) i Piłkarskimi Emerytami (1:1) spotkanie z La Zabawą będzie przysłowiowym meczem „z nożem na gardle”. Zwycięstwo pozwoli im utrzymać kontakt z bezpośrednim rywalem do mistrzostwa, a porażka będzie oznaczała, że ich szanse na tytuł diametralnie zmaleją.

To absolutny mecz numer 1 nie tylko 13 kolejki, ale i całej rundy, a ogromny wpływ na niego będą miały dwie postaci. Mowa tu o Zbigniewie Modrziku i Krzysztofie Pieczonce czyli dwóch wiodących goalkeeper’ów tego sezonu. Przy takich znakomitych fachowcach między słupkami o zwycięstwie w tym meczu może zadecydować nawet jedna bramka.

MECZ 1 RUNDY SEZONU 2020/2021 będzie transmitowany na żywo na kanale TLF TV. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 20:00.

W cieniu tego pojedynku dwa ważne i trudne mecze przed Piwkarzykami. Najpierw w sobotę „Święta Wojna” z Bad Boys, a dzień później derbowe starcie z Piłkarskimi Emeryci. Dla broniących tytułu Piwkarzyków to może być weekend „o być, albo nie być”. Kolejna strata punktów może oznaczać, że Piwkarze w sezonie 2020/2021 będą mogli skupić się już wyłącznie na walce o podium, ponieważ przewodzący w tabeli La Zabawa i FC Dallas na tyle odjadą Piwkarzykom, że ich szanse na drugie mistrzostwo z rzędu (a trzecie w sumie) będą już wyłącznie iluzoryczne.

Przed nami zatem 8 ostatnich spotkań w 2020 roku, po których nastąpi przerwa świąteczna, a do rozgrywek (już w formacie 1 i 2 ligi) wrócimy w styczniu.

Poniżej harmonogram gier:

SOBOTA 19.12.2020

9:00 Antrax - La Zabawa Club de Futbol (zaległy z 11 kolejki)

10:00 Bad Boys - Piwkarzyki (zaległy z 12 kolejki)

11:00 Jesiony - The Naturat

NIEDZIELA 20.12.2020

16:00 Piwkarzyki - Piłkarscy Emeryci (zaległy z 1 kolejki)

17:00 Oszołomy - Tichau FC

18:00 Antrax - Luz Blues Team

19:00 Adwokaci Śląsk - GKS Futsal Tychy U-19

20:00 FC Dallas - La Zabawa Club de Futbol (TLF TV na żywo)