Pierwsza ligowa porażka La Zabawy

The Naturat, FC Dallas czy Adwokaci to zespoły, które piłkarsko najbliższej są La Zabawy, ale nikomu z wymienionej trójki nie udało się jeszcze pokonać aktualnego Mistrza w historii ich ligowych występów w TLF. O tym, że dokonają tego Piłkarscy Emeryci chyba nikt się nie spodziewał w tym sam Prezes Emerytów, który w ostatnim CAFE FUTSAL TLF skwitował, że La Zabawa pokonałaby jego zespół z opaskami na oczach. Te słowa na tyle zmotywowały Piłkarskich Emerytów, że Ci dokonali wręcz niemożliwego pokonując La Zabawę 3:2 i największa sensacja tego sezonu stała się faktem.

Piłkarsko, taktycznie i szybkościowo La Zabawa to zespół o trzy klasy lepszy od Emerytów i z całą pewnością nie zmienia tego ich dzisiejsza porażka. O tym, że w piłce nożnej nie zawsze wygrywa lepszy przekonywaliśmy się jednak niejednokrotnie. Emeryci mieli dzisiaj w swoich szeregach znakomity duet kuzynów Michał i Pjoter Stefanek oraz kapitalnie spisującego się miedzy słupkami Michała Bułkę. Do tego solidna i praktycznie bezbłędna gra w defensywie reszty zawodników okazały się receptą na sukces w tym spotkaniu.

Jeśli chodzi o same wydarzenia na parkiecie to na 8 minut przed końcem meczu Emeryci prowadzili 2:1. Wtedy La Zabawa zagrała z wycofanym bramkarzem i w końcu na 4 minuty przed końcem znaleźli sposób na Bułkę. Mistrzowie TLF do końca meczu atakowali w piątkę, ale decydujący cios na 70 sekund przed końcową syreną zadali Emeryci. Bramka dla PE była na tyle kuriozalna, że w zasadzie ciężko opisać ją słowami. Kto widział ten wie, a dla reszty niech to będzie nauczka, że meczów w TLF nie należy opuszczać :)

W drugim meczu 1 ligi nie było niespodzianki. Bad Boys zagrali z Kamratami bardzo wesoły futsal, a w meczu padło łącznie aż 11 goli. 7 z nich było autorstwem BB, a 4 Kamratów i to "Źli Chłopcy" dopisali na swoje konto 3 punkty, które pozwoliło zniwelować im stratę do podium tylko do 3 punktów. Szanse na medal dla BB  nadal aktualne.

W 2 lidze istne szaleństwo. Antrax rozgromił Pampelunę aż 12:2 co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o najwyższe zwycięstwo w sezonie 2021/2022 biorąc pod uwagę oba szczeble rozgrywkowe. "Hiszpanie" tego dnia byli tłem dla swoich rywali, którzy z dziecinną łatwością raz po raz aplikowali bramki swoim przeciwnikom. Wynik ten jest o tyle zaskakujący, że przecież oba te team'y walczą o awans do elity! Dzisiaj to Antrax zrobił ku temu duży krok do przodu, a Pampeluna do tyłu.

W meczu przyjaźni Luz Blues Team wygrali 6:3 z Oszołomami i tym samym mają wszystko w swoich nogach i głowach do tego, aby awansować do 1 ligi.

W ostatnim meczu dnia Bieruńskie Grajki pokonali 'A'msterdam Duet Team 5:2 i wspólnie z Luz Blues Team są dzisiaj najpoważniejszymi kandydatami do awansu. Zarówno Bieruń jak i LBT nie muszą oglądać się na nikogo, a do upragnionego awansu muszą "tylko i aż" wygrać swoje dwa ostatnie mecze.

W 2 lidze wszystko wskazuje na to, że sprawa awansu rozstrzygać się będzie w ostatniej kolejce.

A już jutro kolejne emocje. Ruszamy punktualnie od 8:00. Zapraszamy do hali przy Piłsudskiego, a tych, którzy nie będą mogli pojawić się na trybunach przypominamy, że w niedzielę zaplanowana jest transmisja FullHD z meczu La Zabawa - Kamraci z Wembley'a.

NIEDZIELA 27.02.2022

Mecz

Kolejka

Luz Blues Team - KS Pampeluna '06