Starcie 4-krotnych Mistrzów!

Po tygodniu przerwy do rywalizacji wracają Najlepsi Zawodnicy w Najlepszej Lidze Świata. Pierwotnie mieliśmy grać zarówno w sobotę jak i w niedzielę, ale ze względu na to iż na halę wchodzą siatkarze do gry pozostała nam wyłącznie niedziela. Tego dnia rozegramy 7 spotkań, a rozpoczniemy z wysokiego C starciem tytanów.

Punktualnie o 8:50 naprzeciwko siebie staną zespoły, które wspólnie zdobyły 4 tytuły mistrzowskie czyli La Zabawa vs Piwkarzyki. Obrońcy tytułu wskoczyli już na właściwe obroty i po blamażu jakim była porażka z Emerytami nie ma już śladu. Z kolei Piwkarzyki również notują fantastyczny początek sezonu i z dorobkiem 12 punktów (czyli takim samym jak La Zabawa), plasują się na 4 miejscu w tabeli depcząc po piętach faworytom w walce o podium. „Piwosze” wcale nie stoją w tym meczu na straconej pozycji, bowiem mając w składzie takich zawodników jak Olaf Augustyniak (wybrany najlepszym zawodnikiem ligi w październiku) czy Mateusza Zamojdę mogą sprawić niemałą niespodziankę. Jak zwykle w takim spotkaniu o końcowym wyniku mogą decydować detale i dyspozycja dnia. Faworytem będzie oczywiście La Zabawa, ale bukmacherzy i eksperci wcale nie odbierają szans Piwkarzykom. Szykuje się fantastyczne widowisko, dlatego też zaraz po śniadaniu i porannej kawie obieramy kierunek – Hala przy Piłsudskiego. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 8:50.

W pozostałych meczach w 1 lidze również będzie sporo się działo, ale w dwóch przypadkach przeniesiemy się w dół tabeli. Bieruńskie Grajki zmierzą się z Kamratami z Wembley’a, natomiast From UA podejmie Antrax. Zawodnicy wszystkich czterech ekip doskonale zdają sobie sprawę jaki ciężar gatunkowy mają oba te mecze i pomimo, że jeszcze sporo kolejek do rozegrania to właśnie takie pojedynki mogą być decydujące dla utrzymania się w elicie.

W 2 lidze ‘A’msterdam Duet Team wobec pauzy Tyskich Dzbanów może powiększyć swoją przewagę w tabeli, bowiem ich rywalem będzie niżej notowana KS Pampeluna ’06. W perspektywie walki o pierwszą „szóstkę” ważne będzie starcie Oszołomów z Football Club Brothers. Póki co Oszołomy zawodzą na całej linii i mecz z beniaminkiem jest ogromną szansą na przełamanie. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ ekipa Tomasza Sroki potrafi zaskakiwać i na pewno nie podda się bez walki.

W pozostałych meczach Luz Blues Team zmierzy się z Lekarzami, a Unknown Team z Jesionami.

Niedzielne granie zakończymy dokładnie o godzinie 14:30. Gorąco zapraszamy na trybuny hali przy Piłsudskiego 20! Wstęp na mecze Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu jest oczywiście bezpłatny.