The Naturat zdobywcą Superpucharu TLF

To co najważniejsze w niedzielę zostawiliśmy koniec. W meczu o Superpuchar TLF naprzeciw siebie stanęły dwa najlepsze zespoły z poprzedniego sezonu. I o ile The Naturat potwierdził swoją wysoką klasę o tyle La Zabawa zawiodła i to na całej linii. Pierwszą połowę całkowicie zdominowali Ci pierwsi, a wynik już w 3 minucie otworzył Grzegorz Migdał. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Marcin Bała i The Naturat schodził na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron okazało się, że zawodnicy La Zabawy zostali jeszcze w szatni, ponieważ nie minęło 60 sekund, a na listę strzelców wpisał się Adam Kwidziński i ich sytuacja była w tym momencie beznadziejna. Gwoździem do trumny okazało się trafienie Macieja Pyki, którego gol był ozdobą niedzielnej serii gier. Od 30 minuty The Naturat postawił już wyłącznie na defensywę, ale nie mogło być inaczej skoro ich rywale wycofali bramkarza i zagrali w 5 w polu. W 32 minucie Bartłomiej Gorol w końcu zdobył bramkę dla La Zabawy, ale do następnego trafienia musieliśmy czekać aż do 39 minuty, kiedy to wiadome już było, że Mistrzom TLF zabraknie czasu na odrobienie dwubramkowej starty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem The Naturatu i pierwsza porażka La Zabawy w historii ich gry w TLF stała się faktem.

La Zabawa Tychy - The Naturat 2:4 (0:2)

Bramki: Gorol, Bezak / Migdał, M. Bała, Kwidziński, Pyka